Back To Top
İl Genel Meclis Başkanı Yıldız’dan 23 Nisan mesajı

İl Genel Meclis Başkanı Yıldız’dan 23 Nisan mesajı

İl Genel Meclis Başkanı Yıldız’dan 23 Nisan mesajı
- A +

Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Başkan Yıldız mesajında şu görüşlere yer verdi: “Milli hakimiyetin temsil edildiği, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 99’uncu yılında, gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı, tüm milletimize ve istikbalimizin yegane teminatı olan çocuklarımıza kutlu olsun.

23 Nisan 1923 Milletimiz için bir dönüm noktasıdır. Aziz milletimizin her türlü şartlar altında istikbaline sahip çıkacağını ve iradesini kimsenin ellerine bırakmayacağını tüm dünyaya haykırarak, muzaffer olduğu İstiklal Harbi esnasında, 23 Nisan 1920’de milli mücadeleyi sevk ve idare eden Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, meclisimizi “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir!” şiarıyla kurduktan sonra bu önemli günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir.

Birlik ve bütünlüğüne, bayrağına, egemenliğine ve bağımsızlığına kast eden her türlü işgalci zihniyete, dün olduğu gibi bugünde, yarında geçit verilmeyecektir. En büyük kuvvet ve dayanak, yarınları güvenle teslim edeceğimiz çocuklarımızdır.

Unutulmamalıdır ki sevgiyle büyüttüğümüz her çocuğun gözlerindeki ışık, Türkiye’nin yolunu aydınlatan meşale hüviyetindedir. Onlara daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye bırakmak ise boynumuzun borcudur.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz vatanımızı bizlere hediye eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

ERZİNCAN/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN