Back To Top
Kadın çiftçilere eğitim

Kadın çiftçilere eğitim

Kadın çiftçilere eğitim
- A +

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından yürütülen ‘Türkiye Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İş Birliği Projesi (TAYDAP)’ kapsamında kadın çiftçi eğitimleri gerçekleştirildi

Düzenlenen eğitimlere Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı konu sorumlusu Güler Şanlı, Proje Ulusal Danışmanları Prof. Dr. Kürşat Demiryürek, Dr. Özdal Köksal ve Nevin Şenol ile 26 kadın çiftçi katıldı. Eğitimlerde kadın çiftçilere Proje Ulusal Danışmanları tarafından tarımda kadının yeri ve önemi, toplumsal cinsiyet, tarımsal pazarlama, pazar yaklaşımları, pazar karması ve ürün geliştirme, girişimcilik kavramı ve girişimcilerin özellikleri, tarımda kadın girişimciliği, tarımsal pazarlamanın yardımcı hizmetleri, kanvas iş geliştirme modeli, kooperatif kavramı, kooperatiflerin toplumsal ve ekonomik kalkınmadaki rolü, Türkiye’de ve dünyada başarılı kooperatif örnekleri, kadınlara yönelik tarımsal destek ve hibe programları konularında sunumlar yapıldı. Kadın çiftçiler, eğitimde teorik olarak aldıkları bilgileri uygulamalı olarak da görmek istediklerini belirterek en kısa sürede örnek kadın kooperatif ziyareti talebinde bulundu.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine Sever, eğitim alan kadın çiftçilerin yaptıkları çalışmalar sonucunda alın terlerinin ve emeklerinin karşılığını alacaklarına inandığını belirtti. Eğitime katılan kadın çiftçilere, İl Müdürü Sever tarafından sertifikalarının verilmesiyle eğitim sona erdi.

ESKİŞEHİR/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN