Back To Top
Sokak müzisyenleri sınavda

Sokak müzisyenleri sınavda

 - Son Güncelleme: 11.02.2020 Salı 15:48
Sokak müzisyenleri sınavda
- A +

Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı sokaklarında müzik yapacak olan sokak müzisyenlerini seçti

Sokak müzisyenlerini desteklemek, ses kirliliğinin önüne geçmek ve vatandaşları kaliteli müzik ile buluşturmak için yola çıkan Odunpazarı Belediyesi, gerçekleştirdiği proje ile sokak müzisyenlerine Adalar, Hamamyolu ve Odunpazarı Tarihi Bölgesi’nde yer tahsis edecek. Müzisyenler belirli aralıklarla buralarda performans sergileyecek.

Odunpazarı Belediyesi, Eskişehirlilere hoş bir anı bırakmak için sokak müzisyenleri ile ilgili bir çalışma başlattı. Odunpazarı Belediyesi, sokak müzisyenlerini desteklemek için belediye sınırları içinde giren alanlarda; sokak müzisyenlerine yer vererek vatandaşların kaliteli müzik ile buluşmasını sağlayacak. Sokak müzisyenlerinin adil bir şekilde bu çalışmadan faydalanmasını sağlamak için, müzik eğitmenlerinden oluşan bir jüri ile ‘Sokak Müzisyenleri Seçimleri’ yapıldı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) gerçekleştirilen seçmelere, çok sayıda müzisyen ve müzik tutkunu katıldı.

Seçmelerde gerekli kriterleri taşıyan 12 sokak müzisyeni seçildi. Seçilen müzisyenlere kimlik kartları verilecek. Bu müzisyenler de Adalar, Hamamyolu ve Odunpazarı Tarihi Bölge’de kendileri için tahsis edilen yerlerde belirli saat aralıklarında performanslarını sergileyecek. Söz konusu seçmelerin yılda 1 kez tekrarlanacağını belirten yetkiler, kartı olmadan sokakta müzik yapanların Odunpazarı Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından engelleneceğini ifade etti. Yetkililer, bu uygulamanın ses kirliliğini engellemek ve vatandaşların kaliteli müzik ile buluşmasını sağlamak için gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

ESKİŞEHİR/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN