Açık öğretim lisesi kayıtları ne zaman bitiyor? İşte AÖL kayıt yenileme son tarih

Açık öğretim lisesi kayıtları ne zaman bitiyor? İşte AÖL kayıt yenileme son tarih

Açık öğretim lisesi öğrencileri için yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. 6 Eylül 2021 günü başlayan AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme son tarihi 3 Ekim 2021 Pazar günü saat 23.59'da sona eriyor. Ücretini yatıran öğrenciler kayıt işlemlerini gerçekleştiriyor. İşte, MEB AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme sayfası...

AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme son tarih, öğrenciler tarafından yakından takip ediliyor. 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde açık öğretim lisesi öğrencileri, kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra derslere başlayacak.

2021-2022 AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi'nden yapılan açıklamaya göre, Açık Öğretim Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme 6 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

AÖL BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Açık Öğretim Lisesi'ne ilk kayıt yaptıracak olan öğrenci; öncelikle TC kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara sınav ücretini yatıracak. Sınav ücretini yatıran aday öğrenci, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat ederek ilk kayıt için gerekli evraklarını teslim ederek ön kaydını yaptıracak.

Halk Eğitimi Merkezi müdürlükleri eksik evrakı ve evrakında eksik bilgi olan öğrencilerin ilk kayıt evraklarını teslim almayacak ve eksik belgeyle işlem yapmayacak.

Eksik belge ve bilgiyle ilk kayıt alan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, öğrencinin ilk kayıt evrakındaki eksik belge ve bilgileri tamamlamakla yükümlüdür. Yeni kayıt süresince eksik evrakları tamamlamayan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, eksik evrak veya eksik bilgi ile almış olduğu öğrencinin ön kaydını ilk kayıt işlemlerinin bitiminden sonra silecek.

AÖL İLK KAYIT SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesi'ne ilk kayıt yaptıran öğrenci, sınava girmek istediği her dönem için 'sınav ücretini' ödemek zorunda.

2021 yılında, bir dönem için ilk kayıt sınav ücreti olarak 50 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına 10 TL olarak belirlendi. (50 TL Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Sınav Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacaktır. 10 TL ise halk eğitim merkezi okul aile birliği banka hesabına yatırılacak veya makbuz karşılığında teslim edilecek)

Öğrenci adayı, TC kimlik numarası ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın bankamatiklerine (ATM) veya şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılığı üzerinden MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Ücreti), 50 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir.

İlk kayıt için yatırılan sınav ücreti, sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kaydınızın gerçekleşmesini engeller. Bunun için sınav ücretinizi doğru TC kimlik numarasına ve hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.

MEB AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN