Back To Top
AKM'ye döviz cinsinden sahne ihalesi

AKM'ye döviz cinsinden sahne ihalesi

 - Son Güncelleme: 02.11.2019 Cumartesi 09:25
AKM\'ye döviz cinsinden sahne ihalesi
- A +

Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yeniden inşası için düzenlenecek sahne mekaniği ve profesyonel sistemler ihalelerinde döviz cinsinden teklif verilebilecek.

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yeniden inşası kapsamında yapılacak sahne mekaniği ve profesyonel sistemleri ihalelerinde yabancı para cinsinden teklif verilebilecek. 

Kamu İhale Kurumu'nun 'Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

ÖDEMELERDE YABANCI PARA BİRİMLERİ KULLANILACAK

Yönetmeliğe eklenen geçici madde ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın görüşü alınmak kaydıyla, İstanbul AKM'nin yeniden inşası kapsamında gerçekleştirilecek sahne mekaniği ve profesyonel sistemleri ihalelerinde teklifler yabancı para birimleri cinsinden verilebilecek. Ayrıca sözleşmeye konu işlere dair ödemelerde yabancı para birimleri kullanılabilecek.

Öte yandan kamu kurum ve kuruluşlarınca verilen üretim, işletme, dağıtım ve benzeri lisanslar ile kamu özel iş birliği projeleri kapsamında yapılan işlere ilişkin iş deneyim belgesi başvurularında, sunulacak sözleşmenin noter onaylı olması gerekmeyecek.

ANKARA/AA

 
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN