Back To Top
Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nde yangın faciasında sabotaj izi

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nde yangın faciasında sabotaj izi

 - Son Güncelleme: 07.11.2019 Perşembe 16:49
Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi\'nde yangın faciasında sabotaj izi
- A +

Mamak Belediyesi'ne bağlı Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nin kulesinde kulesinde çıkan ve büyük zarara neden olan yangın faciası ile ilgili itfaiye raporu tamamlandı. Kulenin 'çatı kısmındaki yanmaya müsait malzemeler üzerine kimliği belirsiz kişilerce ateş atılarak yakıldığı' tespit edildi.

Ankara'da binlerce öğrencinin gökbilime dair bilgilerle donatıldığı Mamak Belediyesi'ne bağlı Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi kulesinde geçen pazar günü çıkan ve büyük maddi zarara neden olan yangına ilişkin itfaiye raporu tamamlandı. 

"YANGIN ELEKTRİKTEN KAYNAKLI DEĞİL"

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nca hazırlanan raporda, 'yangının elektrikten kaynaklanmadığı' vurgulandı.

19-11/07/ali-kuscu.jpg

DIŞ CEPHEDE ATEŞ YAKILMIŞ!

Raporda, 'kulenin yanma yoğunluğu olan ikinci kat çatı kısmındaki yanmaya müsait malzemeler üzerine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş atılarak yakıldığı, rüzgarın etkisiyle de yanmaya müsait malzemelerin (dış cephe kaplamalarının) hızla tutuşarak alevlerin yayıldığı' ifade edildi.

ANKARA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN