Back To Top
Avrupa Parlamentosu Türkiye ile müzakereleri askıya aldı

Avrupa Parlamentosu Türkiye ile müzakereleri askıya aldı

 - Son Güncelleme: 13.03.2019 Çarşamba 23:04
Avrupa Parlamentosu Türkiye ile müzakereleri askıya aldı
- A +

Avrupa Parlamentosu Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren raporu kabul etti.

Avrupa Parlamentosu, Turkiye'nin AB müzakerelerinin askıya alınmasının istendiği yıllık AP raporunu, oy çokluğuyla ile 370'e 109 oyla kabul etti.

AP'NİN KARARINA TEPKİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik skandal karara twitter hesabı üzerinden gösterdi. Ömer Çelik, "Avrupa Parlamentosu, Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren Türkiye Raporu’nu kabul etmiş. Bizim açımızdan değersiz, hükümsüz ve itibarsız bir karar bu. Bu itibarsız karar, AP’nin artık aşırı sağın ideolojik güdümüne girdiğinin ilan edilmesidir. AP demokratik gelişmeye açık ve destekleyici kararlar almaktan uzaklaştı. Aşırı sağın dar penceresinden bakıyor dünyaya" dedi.

KALIN: GAYRETLERİ BALTALAMA GİRİŞİMİ

İbrahim Kalın:"AP tarafından oylanan, hiçbir bağlayıcılığı olmayan tek taraflı ve objektiflikten uzak bu karar bizim açımızdan yok hükmündedir.

Türkiye-AB ilişkilerine yeni bir ivme kazandırma konusundaki ortak gayretlerin arttığı bir süreci baltalama teşebbüsüdür." 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN