Back To Top
Bakan Gül: Arabuluculuk dosyası 1 milyona ulaşıldı

Bakan Gül: Arabuluculuk dosyası 1 milyona ulaşıldı

Bakan Gül: Arabuluculuk dosyası 1 milyona ulaşıldı
- A +

İş ve ticari uyuşmazlıklarda dava şartı haline getirilen, ihtiyari olarak da uygulanan arabuluculuk hakkında paylaşım yapan Adalet Bakanı Gül "Arabuluculuk uygulamasında 1 milyon dosyaya ulaşıldı. Arabuluculukla karara bağlanan dosyaların yüzde 71'inde anlaşma sağlandı" dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, alternatif çözüm yollarından arabuluculuk kapsamında 1 milyon dosyaya ulaşıldığını, uyuşmazlıkların yüzde 71'inin anlaşmayla sonuçlandırıldığını açıkladı.

Bakan  Gül, iş ve ticari uyuşmazlıklarda dava şartı haline getirilen, ihtiyari olarak da uygulanan arabuluculuğa yönelik Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

Uyuşmazlıkların mahkeme dışı çözümüne katkı sağlayan arabuluculuk uygulamasında bugüne kadar 1 milyon dosyaya ulaşıldığını bildiren Gül, "Arabuluculukla karara bağlanan dosyaların yüzde 71'inde anlaşma sağlandı. Uygulamadaki bu güzel sonuçlar reform irademizi daha da güçlendiriyor." ifadesini kullandı.

ANKARA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN