Eski Büyükelçi Tan'dan iktidara kriz yönetimi tepkisi: Toz bulutu dağıldığında siyasi depremle karşı karşıya kalacağız

Eski Büyükelçi Tan'dan iktidara kriz yönetimi tepkisi: Toz bulutu dağıldığında siyasi depremle karşı  karşıya kalacağız

Eski Dışişleri Sözcüsü ve eski Washington Büyükelçisi Tan, depremlerin ardından iktidarın krizi yönetme biçimi hakkında "İktidarın, sadece gerçeklikten uzak, algı yönetimine dayalı siyaset anlayışı değil, dış ilişkilerde kullandığı gerginlik politikası da enkazın altında kaldı" yorumunu yaptı. Tan "Toz bulutu dağılmaya başladığında, gelişmelerin çok farklı bir dinamik kazanacağını ve fiziki depremin tetiklediği büyük bir siyasi deprem ile karşı karşıya kalacağımızı düşünüyorum" dedi.

Eski Dışişleri Sözcüsü ve eski Washington Büyükelçisi Namık Tan, 10 ilde büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından iktidarın krizi yönetme biçimi hakkında "İktidarın, sadece gerçeklikten uzak, algı yönetimine dayalı siyaset anlayışı değil, dış ilişkilerde kullandığı gerginlik politikası da enkazın altında kaldı" yorumunu yaptı.

Tan, Yetkin Report'ta kaleme aldığı yazısında "İktidarın yurt içinde maruz kaldığı güvenilirlik ve inandırıcılık sorununun, kısa donemde yurt dışına nazaran çok daha ciddi sonuçları olacağını düşünüyorum. Halk henüz depremin şokunu üzerinden atabilmiş değildir. İnsanlarımız halen yakınlarını enkaz altından çıkarabilmek için uğraş vermektedir. Bir taraftan da geleceğe ilişkin beklentilerinin ağır yıkıntıya uğramış olmasından kaynaklanan travma ile baş etmeye çalışmaktadır" dedi.

'ACILARLA DOLU YENİ BİR SAYFA AÇILMASI KAÇINILMAZ'

Tan, yazısına şöyle devam etti: "Toz bulutu dağılmaya başladığında, gelişmelerin çok farklı bir dinamik kazanacağını ve fiziki depremin tetiklediği büyük bir siyasi deprem ile karşı karşıya kalacağımızı düşünüyorum. İşte bu siyasi depremin, Türkiye’nin doğru bir yönetime, temel hak ve özgürlüklere, hukuk ve adalete yeniden kavuşmasını sağlayabileceğine inanıyorum.

Deprem sayfası belli bir süre sonra kapanacaktır. Ancak, hurafeleri akıl ve bilime tercih etmeyi sürdürdüğümüz, hatalarımız ile yüzleşmeyi başaramadığımız ve sorumlulardan hesap sormadığımız takdirde acılarla dolu yeni bir sayfa açılması kaçınılmazdır."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (4)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
4 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN