CHP'li Torun'dan Bahçeli'ye cevap: Yavaş'ın arkasında halkın nefesi var

CHP'li Torun'dan Bahçeli'ye cevap: Yavaş'ın arkasında halkın nefesi var

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ABB Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik sözleri sebebiyle MHP lideri Devlet Bahçeli’ye, "Mansur Yavaş Ankara’nın seçilmiş belediye başkanıdır. Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı’nın nefesi vardır" diyerek seslendi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş'a yönelik "Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir" sözlerine yanıt verdi.

Seyit Torun, yaptığı yazılı açıklamada, Bahçeli'nin dilini tehditkar bulduğunu ifade ederek, "Anlaşılıyor ki ülkemizi her alanda uçuruma sürükleyenler, artık tehdit dilinden medet umacak hale gelmiştir. Bu durum açıkça acizliktir" ifadelerini kullandı.

Torun, Bahçeli'nin Mansur Yavaş'a yönelik sözlerine cevaben şunları söyledi:

'ARKASINDA HALKIN VE MİLLET İTTİFAKI'NIN NEFESİ VAR'

"Sayın Mansur Yavaş Ankara’nın seçilmiş belediye başkanıdır. Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı’nın nefesi vardır. Anlaşılıyor ki ülkemizi her alanda uçuruma sürükleyenler, artık tehdit dilinden medet umacak hale gelmiştir. Bu durum açıkça acizliktir.

'ASIL KAOS ARAYAN TEHDİT DİLİNİN SAHİPLERİDİR'

Bu tehdit dilinden şimdiye kadar kimseye fayda gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. Sayın Bahçeli ayrıca grup konuşmasında, 'kaosa yatırım yapanlar, provokasyon nöbetine girenler akıllarını başlarına devşirsinler' demiş. İşte asıl kaos arayan bu tehdit dilinin sahipleridir. Seçilmiş belediye başkanımızı tehdit etmeye kalkanlar, önce haddini bilmelidir.

Bahçeyi şunu açık ve net olarak bilmelidir, CHP olarak hiçbir belediye başkanımızı bu tehdit diline yedirmeyiz. Eşkıyalığa yeltenenlere de asla pabuç bırakmayız."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN