MHP'li Semih Yalçın: Mansur Yavaş artık rahat durmalı

MHP'li Semih Yalçın: Mansur Yavaş artık rahat durmalı

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin "Mansur Bey dikkat etsin, artık arkasında bir ülkücü nefes vardır” sözlerinin ardından benzer bir açıklama da Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan geldi: Sayın Genel Başkanımızın haklı ikazlarını dikkate almalı! Almazsa kendisi bilir. Bizden söylemesi: Rüzgâr eken fırtına biçer.

Ankara’da, geçen hafta sonu Alparslan Türkeş Vakfı’nın düzenlediği Türkeş anmasına 50 kişilik bir grup saldırmış, vakıf yetkilileri ve Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, MHP İl Başkanı ile Ülkü Ocaklarını sorumlu tutmuştu.

BAHÇELİ'DEN YAVAŞ'A: ARKASINDA BİR ÜLKÜCÜ NEFES VAR

Dün partisinin grup toplantısının ardından bu saldırının sorulduğu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a yönelik, "Üzücü olaylar yaşandı geçen hafta. MHP olarak konunun üzerinde duruyoruz. Elde ettiğimiz ön bilgiler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Bey’in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir” ifadelerini kullandı.

CHP TEPKİ GÖSTERDİ, YAVAŞ YANIT VERMEDİ

Bahçeli’nin sözlerine cevap veren CHP Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun, “Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı’nın nefesi vardır” diyerek, “Eşkıyalığa pabuç bırakmayız” ifadesini kullandı.

Mansur Yavaş ise yanıt vermemeyi tercih ettiğini açıklayarak, “İlgimiz olmayan konulardan dolayım hakkımda yapılan açıklamalara bir yanıt vermeyeceğim” dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN AÇIKLAMA

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Mansur Yavaş'ı hedef aldı. Yalçın, “Mansur Yavaş artık rahat durmalı! Sayın Genel Başkanımızın haklı ikazlarını dikkate almalı! Almazsa kendisi bilir. Bizden söylemesi: Rüzgâr eken fırtına biçer. Fitne eken; öfke, kin, nefret, hışım ve şiddet biçer! Halkın haceti bunlar değil!” ifadelerini kullandı.

Semih Yalçın’ın paylaşımları şöyle:

“CHP’li Seyit Torun, Mansur Yavaş’a ayar veren Genel Başkanımız hakkında densizlik ederek sosyal medya üzerinden “Orada dur Bahçeli!” diye tıslamış! Haddini bil Torun! Haddini ve yerini bil! Tatava yapma! Koskoca MHP Lideri; partisi aleyhinde dolap döndüren düzenbaz Mansur Yavaş’a uyarıda bulunmayacak, sicilli devşirmeniz de MHP’nin arkasından serbestçe iş çevirecek öyle mi? Sevsinler sizi! Seyit Torun, hızını alamayıp “Tehditleriniz acizliğinizdir.” demiş. Asıl acizlik, kendi insan kaynaklarını tüketip MHP’nin sokağa bıraktıklarıyla iş tutmaktır.”

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN