MHP kendi 'Alparslan Türkeş Vakfı'nı kuruyor

MHP kendi 'Alparslan Türkeş Vakfı'nı kuruyor

MHP, Alpaslan Türkeş Vakfı'na yapılan saldırının ardından harekete geçerek kendi vakfını kurmaya hazırlanıyor. Kurulacak vakfın ismi, Türkiye Alpaslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı olacak.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Alparslan Türkeş'in ailesinin kurduğu vakfa karşılık, 'Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı' ismiyle yeni bir vakıf kurulacağını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Alpaslan Türkeş Vakfı'nın, Türkeş'in doğum günü nedeniyle gerçekleştirdiği etkinliğe ülkücü olduğu iddia edilen bir grup saldırmış ve olayın ardından MHP Genel Başkanı Bahçeli de etkinliğe ev sahipliği yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef alarak, "Ülkücülerin nefesi ensesindedir" demişti. Türkeş'in eşi Seval Türkeş de yaptığı açıklamada saldırıya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun himayesinde olduğunu ve MHP İL Başkanı'nın görevden alınmamasını eleştirmişti. Seval Türkeş, aynı zamanda Bahçeli'nin kendisi ve ailesinden uzak durmaya gayret gösterdiğini söylemişti.

Bu gelişmelerin ardından Semih Yalçın de yeni bir Alparslan Türkeş vakfının kurulacağını yazılı bir açıklamayla duyurdu.

Yapılan açıklamada, "Kurucu Liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş tarafından MHP ve Ülkücü Hareket'e bırakılan manevi ve siyasi mirasın; vakıf görünümlü bir çatı altında örgütlenen maksatlı çevrelerce istismar gayretlerinin artması üzerine, partimizce harekete geçilmiştir" denildi.

Türkiye Alpaslan Türkeş Siyaset Akademisi adıyla bir vakıf kurmak için hazırlık yaptıklarını ifade eden Terzi, vakfın kısa isminin ise TATSAV olacağını bildirdi.

Açıklamada Türkeş'in ailesine de değinen Yalçın, "TATSAV faaliyete geçtikten sonra Alparslan Türkeş'i ve onun banisi Ülkücü Hareketi bundan böyle kimse istismar edemeyecektir.

Bunu yapan ailesi de olsa; Alparslan Türkeş adının ve geride bıraktığı kutlu mirasın sinsi amaçlar için kullanmasına müsaade edilmeyecektir" denildi.

Yalçın, Alpaslan Türkeş'in gerçek ailesinin de MHP ve ülkücüler olduğunu ifade ederek" CHP'li Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ve Kripto Abla rolünü üstlenmiş Heval Meral'e hizmet eder hale gelen mevcut vakfı hiçbir ülkücü kabullenemez.

Mansur Yavaş vasıtasıyla CHP'nin siyaset değirmenine su taşıyan ve İP Müdüresi Meral Akşener'in kirli emellerine alet olan bir vakfı istemiyoruz.

MHP camiası ve Ülkücü Hareket olarak, entrika müstahsili mevcut vakfı tanımıyoruz" ifadelerine yer verdi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN