Back To Top
Cumhurbaşkanlığı: Trump'ın yazdığı mektup çöpe atıldı

Cumhurbaşkanlığı: Trump'ın yazdığı mektup çöpe atıldı

 - Son Güncelleme: 17.10.2019 Perşembe 09:42
Cumhurbaşkanlığı: Trump\'ın yazdığı mektup çöpe atıldı
- A +

Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği mektuba Beştepe'den yanıt geldi. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, "9 Ekim'de yazılan mektup, aynı gün başlayan Barış Pınarı Harekatı'yla çöpe atıldı" denildi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektuba Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yanıt geldi. Kaynakların yaptığı açıklamada “9 Ekim’de yazılan bu mektup Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından reddedilerek çöpe atıldı. Bu mektuba verilmiş en net cevap 9 Ekim’de başlayan Barış Pınarı Harekatı” ifadeleri kullanıldı.

CNN Türk'ün haberine göre, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının açıklaması şu şekilde:

9 Ekim’de yazılan bu mektup Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından reddedilerek çöpe atıldı. Bu mektuba verilmiş en net cevabın da 9 Ekim’de başlayan Barış Pınarı Harekatı oldu. Trump’ın bu tarz tekliflerinin geçerli olmadığını, arabuluculuk teklifi ile Erdoğan’a bir şey yaptıramayacağını görmüş oldu.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN