Back To Top
Davutoğlu, yeni parti için Küçükçekmece'de bina tuttu

Davutoğlu, yeni parti için Küçükçekmece'de bina tuttu

 - Son Güncelleme: 09.11.2019 Cumartesi 13:42
Davutoğlu, yeni parti için Küçükçekmece\'de bina tuttu
- A +

Eski Başbakan Davutoğlu liderliğinde kurulmaya hazırlanan yeni partinin İstanbul'daki merkezi Küçükçekmece olacak. Küçükçekmece'de tutulan binada tadilat çalışmalarının, bu ay sonunda bitmesi bekleniyor. Yeni partinin Bahçelievler'de kiralanan İstanbul İl Başkanlığı, Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlenmişti.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulmaya hazırlanan partinin yeni İstanbul İl Merkezi Küçükçekmece'de tutuldu.

Tadilat çalışmaları başlatılan binanın bu ay sonuna kadar hazırlanması bekleniyor.

AK PARTİ'Lİ OLMAYAN İLÇE ARANDI

Davutoğlu'na yakın kaynaklar, yeni bulunan ve partinin İstanbul il başkanlığı olarak kullanılması planlanan binanın yeni bir 'engellemeye' maruz kalmaması için belediyesi AK Parti'ye ait olmayan bir ilçede bulunduğunu söylüyor.

Uzun bir dönem AK Parti'de siyaset yapan ve şu anda Davutoğlu ile birlikte hareket eden eski bir milletvekili Independent Türkçe'ye "Adalet ve hukuku gözetmek için beraber yola çıktığımız arkadaşlarımızın ellerinden ve dillerinden emin olamadığımız için böyle bir yol seçmeye mecbur bırakıldık" dedi.

NE OLMUŞTU?

Davutoğlu, geçen ay kuracakları partinin İstanbul İl Başkanlığı olarak kullanılmak üzere Bahçelievler'de bir plaza katını kiralamıştı.

Ofisin içinde hazırlıklar sürerken, mimari tasarım çalışmalarının izinsiz yapıldığı iddiasıyla Bahçelievler Belediyesi tarafından ofis mühürlenmişti. Bunun üzerine kontrat iptal edilmiş ve yeni merkez arayışlarına başlanmıştı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN