DEVA Partisi depremde yaşamını yitirenleri andı: Milletçe büyük bir acının tam ortasındayız

DEVA Partisi depremde yaşamını yitirenleri andı: Milletçe büyük bir acının tam ortasındayız

DEVA Partisi Ankara İl Teşkilatı, büyük depremlerde yaşamını yitirenler için anma programı düzenledi. Anma programında konuşan Babacan millet olarak büyük bir acının ortasında olunduğunu vurgulayarak "Taş olsa dayanmaz" dedi. Partisinin üyelerinden yaşamını kaybedenler olduğunu ifade eden Babacan, hepsini isim isim anarak anlattı.

Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından dün akşam da Hatay merkezli 6.4 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Resmi verilere göre can kayıpları 41 bini aşarken halen vatandaşlar enkaz başında cenaze bekliyor.

DEVA Partisi Ankara İl Teşkilatı da büyük depremlerde yaşamını yitiren için anma programı düzenledi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleşen programda hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu.

'MİLLET OLARAK BÜYÜK BİR ACININ TAM ORTASINDAYIZ'

Burada yaptığı konuşmada Babacan şunları söyledi:

“Ülkemizin her köşesine ateş düştü. Sayıları ifade edince sanki anlamını yitirir gibi oluyor ama kaybettiğimiz her bir can; birinin annesi, birinin babası, birinin kardeşi, oğlu, kızı… Kaybettiğimiz her can birinin yeğeni, kuzeni, dedesi, ninesi… Acı büyük. Taş olsa dayanmaz. Millet olarak büyük bir acının tam ortasındayız. Kaybettiğimiz, kurtaramadığımız her bir insanımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

‘ÇOK ARKADAŞIMIZI KAYBETTİK’

Biz de DEVA Partisi olarak çok sayıda arkadaşımızı kaybettik. Ben de bugün yol arkadaşlarını kaybetmiş biri olarak aranızdayım. Canı yanan bir arkadaşınız olarak aranızdayım. Kimleri yitirdik, biraz bahsetmek istiyorum.

'HERKES MEHMET BAYKAR'IN HAYRINDAN BAHSEDER'

Adıyaman Tut İlçe Başkanımız Mehmet Bey… Mehmet Baykara’yı 8 kişilik ailesiyle birlikte maalesef kaybettik. Mehmet Bey’i Tut’ta kime sorarsanız sorun, herkes iyiliğinden, hayrından bahseder size. Sevilen, sayılan, her derde koşmaya çalışan candan, gayretli bir arkadaşımızdı.

Adıyaman’da il yönetim kurulu üyemiz Süheyla Dicle… İl kurucu heyeti üyemiz Maalesef kaybettik.

'HASARİ DİCLE HİÇBİR ŞEYDEN ÇEKİNMEZDİ'

Hasari Dicle… Hasari Bey, çok iyi, çok naif bir arkadaşımızdı. Dobra dobra fikrini söyleyen, hiçbir şeyden çekinmeyen, açık yüreklilikle mücadele eden bir arkadaşımızdı. En son Adıyaman’a gittiğimde beraber esnaf ziyareti yapmıştık. Bol bol sohbet etmiştik. Adıyaman’daki dostlarımızı aileleriyle birlikte kaybettik. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin.

‘Sami Özel kardeşim en çalışkan arkadaşlarımızdan birisiydi’

Yine Adıyaman… Sami Özel kardeşim şehirdeki en çalışkan arkadaşlarımızdan birisiydi.

‘SALİH DÖKME İKİ EVLADINI KAYBETTİ’

Kahramanmaraş’ta kalbimiz paramparça oldu. Dulkadiroğlu ilçe başkanımız Salih Dökme enkaz altındaydı. Eşiyle beraber ilk günün sonlarına doğru enkazdan çıkarıldı ama maalesef, ne acı ki iki evladı İsmail ve Elif’i kaybetti.”

‘YAVUZ BÜYÜKÇAPAR İDEALİST BİR HUKUKÇUYDU’

Yine Dulkadiroğlu ilçe başkan yardımcımız Yavuz Büyükçapar’ı kaybettik. Gencecik bir avukat kardeşimdi. Hukuk fakültesini yeni bitirmiş idealist bir hukukçuydu.

‘GÜRKAN, İLÇE TEŞKİLATIMIZDA CANLA BAŞLA ÇALIŞTI’

Dulkadiroğlu ilçesinden yönetim kurulu üyemiz Gürkan Aydemir… Gürkan, genç bir iş insanıydı. Büyük emeklerle ilçe teşkilatımızda canla başla çalıştı. Depreme annesinin evinde yakalandı. Gürkan’ı annesi ve kardeşiyle beraber maalesef kaybettik.

‘MUSTAFA ERBAŞLI ÇOK FEDAKÂR BİR ARKADAŞIMDI’

İl yönetim kurulundan Mustafa Erbaşlı kardeşim… Cefakâr bir çiftçimizdi. Çok çalışkan, çok fedakâr bir arkadaşımdı. Eşiyle ve üniversiteyi yeni bitirmiş genç kızıyla birlikte kaybettik.

‘SADULLAH BEY’İN KARDEŞİNİ VE 16 YAKININI KAYBETTİK’

Hatay… Yakın çalışma arkadaşım Sadullah Ergin Bey’in memleketi. Sadullah Bey’in de kardeşini ve 16 yakınını kaybettik. Acı büyük. Allah sabır versin. Sayılar söyleyince kolay oluyor, 40 bin-41 bin, ama tek tek anarak söyleyince kolay olmuyor.

‘YUSUF BİTMEYEN ENERJİSİYLE 3 SENEDİR BİZİMLEYDİ’

Yusuf Yurdal… Herhalde bu salondaki pek çok arkadaşımız Yusuf’u tanımıştır. Sevecenliği, candanlığı, bitmeyen enerjisiyle 3 senedir bizimle beraberdi. Hatta parti kurulmadan önce tanışmıştık.

‘SEHER HANIM SOKAK SOKAK ÇALIŞAN BİR ARKADAŞIMIZDI’

Yine Hatay’dan Seher Aslan’ı kaybettik. Seher Hanım sokak sokak çalışan, işini hakkıyla yapmaya gayret gösteren çok çalışkan bir arkadaşımızdı.”

‘KENAN GÜN, ÜLKEMİZ İÇİN CANHIRAŞ ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZDANDI’

Hassa ilçemizden Kenan Gün, ülkemizin yarınları için canhıraş çalışan arkadaşlarımızdandı. Eşi ve oğluyla kaybettik.”

‘AYSEL HANIM’I ÜÇ EVLADIYLA BERABER KAYBETTİK’

Yine Hassa’dan Aysel Bolat da sosyalliğiyle, her yere yetişmeye çalışan çalışkanlığıyla gücümüze güç katan yol arkadaşlarımızdandı. Aysel Hanım’ı da üç evladıyla beraber kaybettik.

‘BİZ ONLARDAN RAZIYDIK, ALLAH DA RAZI OLSUN’

Allah her birine gani gani rahmet eylesin. Biz onlardan razıydık, Allah da onlardan razı olsun inşallah. Kaybettiğimiz arkadaşlarımızın ailelerine sabır diliyorum ve seslenmek istiyorum. Evet, canınızı kaybettiniz. Ne yapsak az ne desek az. Ama şunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum ki burası sizin yuvanız. Burası kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızın yuvası. Ben de bütün arkadaşlarımla beraber, sizin kardeşiniz, evladınız, abiniz, arkadaşınız olarak her zaman yanınızda olacağım.

Babacan, konuşmasını deprem bölgesine giderek çalışmalara katılan DEVA Partisi teşkilatına teşekkürlerini sunarak tamamladı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN