Back To Top
Devlet üniversiteleri için 'aynı unvanlı kadro' düzenlemesi

Devlet üniversiteleri için 'aynı unvanlı kadro' düzenlemesi

 - Son Güncelleme: 02.11.2019 Cumartesi 15:09
Devlet üniversiteleri için \'aynı unvanlı kadro\' düzenlemesi
- A +

YÖK, öğretim üyesi temininde güçlük çekilen devlet üniversitelerinin doktor öğretim üyesi kadrolarında 'kadroların en fazla üçte ikisi aynı unvan için kullanılabilir' şartını kaldırdı.

Yükseköğretim Kurulu'nca (YÖK) öğretim üyesi temininde güçlük çekildiğine karar verilen devlet üniversitelerinin doktor öğretim üyesi kadrolarında 'kadroların en fazla üçte ikisi aynı unvan için kullanılabilir' şartı aranmayacak.

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYELERİ İÇİN YENİ DÜZENLEME

'Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, YÖK tarafından öğretim üyesi temininde güçlük çekildiğine karar verilen birimlerdeki doktor öğretim üyesi kadroları için yeni bir düzenleme yapıldı. Yükseköğretim kurumları tarafından yapılan talep üzerine YÖK'ün belirleyeceği birimlerde 'kadroların en fazla üçte ikisi aynı unvan için kullanılabilir' şartı kaldırıldı. 

ANKARA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN