Back To Top
Diyarbakır'da hareketli dakikalar: Sınıra savaş uçağı takviyesi yapılıyor

Diyarbakır'da hareketli dakikalar: Sınıra savaş uçağı takviyesi yapılıyor

 - Son Güncelleme: 09.10.2019 Çarşamba 11:22
Diyarbakır\'da hareketli dakikalar: Sınıra savaş uçağı takviyesi yapılıyor
- A +

Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütlerine yönelik düzenlenen ‘Barış Pınarı Operasyonu’ için Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığına savaş uçağı takviyesi yapılmaya başlandı. Savaş uçakları Diyarbakır’daki filolara katılırken, üs komutanlığında izinlerin kaldırıldığı ve her an harekete geçme alarmı verildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütlerine yönelik operasyon sinyali vermesinin ardından Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığında hareketli anlar yaşanmaya başladı.

Hava üssünde turuncu alarm verilirken, ikinci bir emre kadar izinlerin kaldırıldığı bildirildi. Pilotların her an harekete geçecek şekilde hazır olduğu hava üssüne Balıkesir ve Amasya Merzifon’dan 10 adet takviye savaş uçağı gönderildi. Güvenlik kaynakları Türkiye’nin değişik bölgelerinde bulunan hava üslerinden Diyarbakır’a savaş uçağı takviyesinin devam edeceğini dile getirdi.

Diyarbakır 8’inci Ana jet Üs Komutanlığında izinlerin kaldırılmasıyla birlikte personelin her an operasyona hazır şekilde beklediği belirtildi.

DİYARBAKIR/İHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN