Back To Top
Doğu'daki 3 il için kuvvetli sağanak uyarısı

Doğu'daki 3 il için kuvvetli sağanak uyarısı

 - Son Güncelleme: 09.09.2019 Pazartesi 14:55
Doğu\'daki 3 il için kuvvetli sağanak uyarısı
- A +

Meteorolojiden, Erzurum'un kuzey kesimleri ile Kars ve Ağrı genelinde etkili olacak kuvvetli sağanak sebebiyle vatandaşların su baskını, yıldırım, heyelan ve doldu gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olması uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Erzurum'un kuzey kesimleri ile Kars ve Ağrı'da saat 18.00'a kadar sağanağın etkili olacağının bildirildiği hatırlatıldı.

Erzurum'un kuzeyindeki İspir, Pazaryolu, Pasinler, Horasan, Narman, Oltu, Olur, Şenkaya, Tortum ve Uzundere ilçelerinin yanı sıra Kars ve Ağrı genelinde sağanağın kuvvetli olmasının beklendiği vurgulanan açıklamada, bu alanlarda metrekareye 21 ila 50 kilogram yağış düşeceği duyuruldu.

Açıklamada, meteorolojik uyarı doğrultusunda su baskını, yıldırım, heyelan ve doldu gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

ERZURUM/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN