Erbaş: Çocuklar bize emanet

Erbaş: Çocuklar bize emanet

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, topluma öğretilen dini bilgilerin arındırılması gerektiği hakkında açıklamalarda bulundu. Aslına uygun dini bilginin önemini vurguladığı konuşmasında, "Çocuklar bize emanet. Biz ilgilenmezsek kim ilgilenecek. Dolayısıyla vaizlerimizden, müftülerimizden bunu bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Erzurum İl Müftülüğü’nü ziyareti sonrasında Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü'nde kursiyerler ile bir araya geldi. Konuşmasında, toplumun hurafelerden arınmış temel dini bilgiye ihtiyacı olduğunu belirten Ali Erbaş, "Burada öğrendiğiniz konuları mutlaka toplumla buluşturmalısınız. Sahih dini bilgiye toplumumuzun ihtiyacı var. Hurafelerden uzak, aşırılıklardan uzak bir din anlayışına toplumumuzun ihtiyacı var" dedi.

"BİZ İLGİLENMEZSEK KİM İLGİLENECEK"

Toplumun eğitime ihtiyacı olduğunu belirten Ali Erbaş, "Sizden istirhamım burada geçirdiğiniz üç yılı, verdiğiniz bu kadar emeği, görevlerimizden muaf olarak sadece ilim elde etmek için geçirdiğiniz bu zamanı, ömrünüzün sonuna kadar yapılan bu emeklerin bir zekatı olarak harcamanızı istiyoruz" diye konuştu.

Kursiyerlerin mezun olduktan sonra kürsülerde görev alacaklarını hatırlatan Başkan Erbaş, "Burada öğrendiğiniz konuları mutlaka toplumla buluşturmalısınız. Sahih dini bilgiye toplumumuzun ihtiyacı var. Hurafelerden uzak, aşırılıklardan uzak bir din anlayışına toplumumuzun ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, kursiyerlerden göreve başladıklarında gençlik çalışmalarında aktif rol almalarını isteyerek, "Birkaç sözünüz ile ruhlarına gönüllerine eğer girebilirseniz bu sizin için hayatınızda yaptığınız en büyük vazife olacak. O çocuklarla sizin ilgilenmeniz çok daha etkili, çok daha faydalı olacak ve sizin için çok daha hayırlı olacak. Çocuklar bize emanet. Biz ilgilenmezsek kim ilgilenecek? Dolayısıyla vaizlerimizden, müftülerimizden bunu bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (40)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
40 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN