Davutoğlu: Hedefim Türkiye’nin yüzde 100’nün kalbine girmek

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden, "Hedefimiz Türkiye’nin yüzde 100’nün kalbine girmek" başlıklı bir video paylaştı. Gençlerle bir araya gelen Davutoğlu, "Orta sınıfın yok olduğu bir toplumda demokrasi olmaz. Türkiye'de enflasyonun belini kıracağız. Bütçeyi gelir adaleti üzerine kuracağız. Temiz siyaset devrimi başlatacağız. Adalet kimsenin tekelinde olmayacak" dedi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından, "Hedefimiz Türkiye’nin yüzde 100’nün kalbine girmek" başlıklı bir video yayımladı. Gençlerle bir araya gelen Davutoğlu, gündemle ilgili birçok konu hakkında açıklamada bulundu.

"NİYE GÜVENECEKSİNİZ BİLİYOR MUSUNUZ?"

"Hiçbir şeyden korkmam ben Allah'tan başka ve millet kalbinde yerini kaybetmekten başka" diyen Davutoğlu, "Dedim ki buradaki bütün çarkları durduracaksınız. Tek bir rüşvet duymayacağım. Hazine açık bir şekilde zarara sokuldu. Bunun hesabını bir gün geldiğimde soracağım. Berat Albayrak'tan başka kimler var soracağım. Hepsi zihnimde. Bir tane Ahmet Davutoğlu caddesi, sokağı, binası, okulu görüyor musunuz var mı? Gelecek Partisini kuranların o milyar dolardan bir tanesine eli değmedi. Bunun için güveneceksiniz. Niye güveneceksiniz biliyor musunuz? Bu milletin hazinesinden benim ve yavrularımın buradan (boğaz) bir lokma geçmedi. Biz 6'lı masada sizlerin, gençliğin geleceği üzerine konuşuyoruz. Türkiye'de herkesin tam bir özgürlüğe sahip olması gerektiğini savunuyoruz. İşte siyaset budur." diye konuştu.

"TÜRKİYE BÜTÜN BU KİMLİKLERİYLE VAR OLACAK"

Davutoğlu, "Bu tarih bizim. İyisiyle, kötüsüyle bizim. Bu ülke bizim Türk'üyle, Kürt'üyle bizim. Dadaşıyla bizim, Tatar'ıyla, Boşnak'ıyla bizim. Türkiye bütün bu kimlikleriyle var olacak. Benden düşük bir profilli başbakan olmaz! İster Rus ister Amerikan uçağı hava sahası yol geçen hanı değil, vurulur." dedi.

"TERÖRİST İNSANLIK DÜŞMANIDIR"

FETÖ ve PKK ile net bir mücadele verdiğine dikkat çeken Gelecek Partisi lideri, "Başbakanlığım döneminde Suriye'de tek bir Mehmetçik şehit düşmedi, tek bir Mehmetçik! Terörist insanlık düşmanıdır. FETÖ'ye karşı da net mücadele verdim, PKK'ya karşıda verdim. Bütün imkanlarımızla teröristlerin üzerine gittik." şeklinde konuştu.

"MÜLAKAT GİDECEK, LİYAKAT GELECEK"

Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Yarın bir savcı bunu soruşturur Osman Öcalan'ı. Terörle işbirliği suçudur Osman Öcalan'ı televizyona çıkarmak.

Bu gençlerin yurtsuz kalmalarından sorumlu olan bu iktidar senin kadar kınıyorum, senin kadar bu iktidara karşıyım.

Kamuda net bir sloganımız var: Mülakat gidecek, liyakat gelecek.

"HEDEFİM TÜRKİYE’NİN YÜZDE 100’NÜN KALBİNE GİRMEK"

İktidarları döneminde adaletin bağımsız olacağına vurgu yapan Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

Orta sınıfın yok olduğu bir toplumda demokrasi olmaz. Türkiye'de enflasyonun belini kıracağız. Bütçeyi gelir adaleti üzerine kuracağız. Temiz siyaset devrimi başlatacağız. Adalet kimsenin tekelinde olmayacak. Hiç kimse aynı anda dört maaş alamayacak. Benim hedefim Türkiye’nin yüzde 100’nün kalbine girmek.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN