09.02.2020  20:10

Gelecek Partisi'nden Akıncı'ya tepki: En güzel cevabı Kıbrıslı kardeşlerimiz verecektir

KKTC Cumhurbaşkanı'nın " 'Kıbrıs Türk'tür Türk kalacaktır' siyaseti 1950'lerin sloganıdır. Türkiye, Kuzey Kıbrıs'ı yutacak" sözlerine bir tepki de Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci'den geldi.

+
-

İngiltere merkezli The Guardian gazetesine verdiği röportajda, "Güney Kıbrıs ile anlaşma sağlanamadığı takdirde Kuzey Kıbrıs'ın Türkiye tarafından yutulacağı" yorumunda bulunan Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Akıncı, eleştiri oklarının hedefi oldu. MHP lideri Bahçeli'nin istifasını istediği Akıncı'yı birçok siyasetçi sert sözlerle eleştirdi.

"ŞEHİT KANLARIYLA SULANAN..."

Temurci, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Mustafa Akıncı'ya birisi Güney Kıbrıs'ın değil, şehitlerimizin aziz kanlarıyla suladıkları ve bizim yavru vatan bildiğimiz KKTC'nin Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlatmalıdır. Vatan diliyle konuşmayı beceremeyen bu şahsa, en güzel cevabı Kıbrıs'lı kardeşlerimiz mutlaka verecektir" ifadelerini kullandı.

 

 

GÜNÜN VİDEOSU

Koronavirüs hastasına suni teneffüs

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 bin 749 kişinin hayatını kaybettiği Çin''de, markette bir anda yere yığılan yaşlı adama bir doktorun her türlü riski göze alarak hiç düşünmeden suni solunum yapması sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

DİĞER HABERLER
TSK'dan 'Rus uçağı' yalanlaması
AB yaptırımları genişletti
Koronavirüs turizmi de vurdu
ABD'li mevkidaşıyla görüştü
İlmi görüşler kurumlara değil kişilere aittir
Hong Konglulara havadan para
İdlib müzakereleri sona erdi