Gençlerin vergisiz satın alabileceği telefon modelleri belli oldu! Büyük hayal kırıklığı yaşanıyor

Gençlerin vergisiz satın alabileceği telefon modelleri belli oldu! Büyük hayal kırıklığı yaşanıyor

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği vergisiz akıllı telefonla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimden önce gençlerin bir kere mahsus vergisiz akıllı telefon ve bilgisayar satın alabileceğini vadetmişti. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 genel seçimlerden önce düzenlenen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda, üniversite öğrencilerine vergisiz bilgisayar ve telefon satışının mümkün olacağını duyurmuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesi açıklamasında, "Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Yükseköğretimde öğrenimine devam eden ve başlayacak öğrencilerin bir defaya mahsus olmak üzere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar satın alabilecekleri, AK Parti kurmayları tarafından dile getirilmişti.

HANGİ TELEFONLAR VERGİSİZ SATILACAK?

Gençlerin bir defaya mahsus vergisiz satın alabileceği akıllı telefon modellerinin sadece Türkiye'de üretilen ya da montajlanan akıllı telefon modelleri olacağı ileri sürüldü.

Vergisiz telefon şartlarının böyle olması durumunda gençler, iPhone modellerini vergisiz satın alamayacak.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN