Hatimoğulları'ndan Bahçeli'ye tepki: Bir porsiyon ciğer ye, bu karanlık ilişkileri çık anlat

Hatimoğulları'ndan Bahçeli'ye tepki: Bir porsiyon ciğer ye, bu karanlık ilişkileri çık anlat

MHP lideri Bahçeli'nin partisini hedef almasına yanıt veren DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, "Bize hakaret edeceğinize Sinan Ateş cinayetini açıklayın önce. Bir porsiyon ciğer öneriyoruz sana o ciğeri ye, sonra bu karanlık ilişkileri çık anlat bakalım cesaretin varsa..." diye konuştu.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, TBMM'de partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Hatimoğulları, Hakkari Belediye Başkanı'nın görevden alınması ve kayyum atanmasına ilişkin, bugün TBMM grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

Hatimoğulları, MHP liderinin sözlerine karşılık "İktidarın küçük ortağı kulağını açarak bizi dinlesin. Siz bu uygulamayla Kürtlere 'seçme ve seçilme hakkın yok demiş' oluyorsunuz. 'Sen bu ülkenin asli yurttaşı değilsin' demiş oluyorsunuz. Kürt halkı ve onlarla dayanışma içerisinde bulunan demokrasi güçlerine 'Siz ulusal güvenlik sorunusunuz' demiş oluyorsunuz ve bunu milyonlarca insana demiş oluyorsunuz. Bunu kulağınıza küpe edin. Kalkıp buradan bu kürsülerden ahkam keserek, bunu tersyüz edeceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bunlar dışarı çıktıklarında 'Biz de eşitlik var' diyorlar. 'Kürtlerle kardeşiz' diyorlar, etle tırnak edebiyatı yapmaya devam ediyorlar. Bu tiyatro artık bir an önce son bulsun" diye konuştu.

'ERDOĞAN SANDIK İRADESİNE SAHİP ÇIKMAYACAK MIYDI?'

Kolluk kuvvetlerinin Hakkari Valiliğinin önünü kapattığı fotoğrafı gösteren Hatimoğulları, "Bu fotoğrafı tarih unutmayacak. Askeri cuntaya karşıyız diyorlar ya bakın asker burada. Eleştirdikleri siyasi darbeye asker eşlik etmiş oldu. Bu fotoğrafı tarih yazacak" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Erdoğan 'Yargının verdiği karar kimseyi rahatsız etmesin' diyor. Ey Erdoğan, sen Kürt halkının 31 Mart'ta vereceği karardan niye rahatsız oluyorsun. Bunu Türkiye kamuoyuna açıkla. Seçimler bittikten hemen sonra 'Sandık iradesine sahip çıkacağım' dedi. Hakkari halkı, halk değil mi? Bir tek seni seçince mi halk, halk oluyor. O irade halkın iradesi olmuyor mu?"

'HAKARET EDECEĞİNE SİNAN ATEŞ CİNAYETİNİ AÇIKLA'

DEM Partili belediyelere kayyum atamalarının belediyelerin kaynaklarına el koymak için yapıldığını ileri süren Hatimoğulları, "Şu an aynı zamanda kayyım atayarak, hem bizim siyasi irademize kayyım atamış oluyorlar hem de belediyelerin maddi kaynaklarına çökmüş oluyorlar. Bunlar bizim belediyemizin hakkı olan maddi kaynaklara da çökmüş oluyorlar" ifadelerini kullandı.

Hatimoğulları, Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmasını savunan MHP lideri Devlet Bahçeli'yi "Bu kürsüden iktidarın küçük ortağı çıktı saatlerce bizimle ilgili konuştu. Bahçeli Kürt halkına, solculara, devrimcilere küfretmeden dayanamıyor. Küfretmediği bir konuşma dahi yok. O üslup zaten bu kürsüye yakışmaz. Kayyım için 'yasaldır' diyor. Demokrasi üzerinden demogoji yapıyor ve demokrasi dersi vermeye kalkıyor. Ey küçük ortak, ey AKP'nin kayyımı ortak sana kalsa AYM'yi de kapatacaksın ne demokrasi ne insan hakları. Bize laf atacağınıza, bize hakaret edeceğinize Sinan Ateş cinayetini açıklayın önce..." ifadeleriyle eleştirdi.

1-010.jpg

'BİR PORSİYON CİĞERİ SEN YE'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin DEM Partili Saliha Aydeniz'i hedef göstermesine ilişkin de Hatimoğulları, "Biz de ona buradan cevabımızı veriyoruz. Hadi bir porsiyon ciğeri sen ye ve bizim sorduğumuz sorulara çık cevap ver. Bir porsiyon ciğer öneriyoruz sana o ciğeri ye, sonra bu karanlık ilişkileri çık anlat bakalım cesaretin varsa..." diye konuştu.

'İSRAİL'İN FİLİSTİNLİLERE YAPTIĞINI BİZE YAPIYORSUNUZ'

Hatimoğulları, kayyum atamalarına ilişkin de şunları söyledi:

"Dosya tamamen bahanedir. Şimdi şunu yaymaya çalışıyorlar, dosyası olanı DEM Parti niye aday yapıyor? Dosyası olmayanı kayyım atadınız. Mardin, Nusaybin Belediye Eş Başkanı Semire Nergiz, dosyası var mıydı? Hayır. Van Başkale Belediye Eş Başkanı Erkan Acar, dosyası var mıydı? Hayır. Dosya tamamen bahanedir. Ortakları, MHP'liler belediyede Erdoğan'ın fotoğrafını indirdiklerinde seslerini çıkarmadılar ama DEM Parti'li belediye başkanı fotoğrafı indirdiğinde kavga, kıyamet koptu. Adalet Bakanı, 'fotoğrafın indirilmesi birliğimize yönelik saldırıdır' diyor. Allah aşkına hangi birlikten bahsediyorsunuz. Hakkari'de Türkiye'de bizlere yaşatılan zulmün farkı yok. Filistin için timsah gözyaşı döken AKP ve ortakları, İsrailin Filistinlilere dönük şiddetinin aynısını bizlere uyguluyor. Mazlumların nezdinden Hakkari Gazze'dir, Gazze Hakkari'dir. İsrail zulmüne karşı Filistin halkı nasıl direniyorsa Türkiye'de Hakkari halkı öyle direniyor."

'SENİN DE ÇARKIN KIRILIR'

Hatimoğulları Anadolu halk ozanı Pir Sultan Abdal'ın, "Yürü bre Hızır Paşa, Senin de çarkın kırılır, güvendiğin padişahın, o da bir gün devrilir" dizelerine atıfta bulunarak, "Bizim üzerimizde bu kadar baskıları arttırmaların nedeni, Kobani kumpas davasında önceki dönem eş başkanlarımızın içinde olduğu 13 arkadaşımıza bu kadar ceza yağdırmalarının nedeni, 31 Mart seçimlerinde almış oldukları büyük yenilgi ve kendilerinin zayıfladığını görmeleridir" diye konuştu.

'9. YARGI PAKETİNE HAYIR DİYELİM'

Tülay Hatimoğulları, 9. yargı paketine ilişkin de "6284 sayılı Kanunu değiştirmek istiyorlar. Kadınların kendi soyadını kullanmalarını engellemek istiyorlar. Kadını erkek şiddetinden koruma konusunda tedbir kararını kaldırmak istiyorlar. Meclis'te 9. yargı paketine hayır diyelim. Bizler yaşamak istiyoruz. Her gelen iktidarın bir siyasi nesnesi olarak üzerimizde politika yapılmasını istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN