Back To Top
Isparta'da yayalara trafik cezası kesildi

Isparta'da yayalara trafik cezası kesildi

 - Son Güncelleme: 17.07.2019 Çarşamba 16:48
Isparta\'da yayalara trafik cezası kesildi
- A +

Isparta'da yayalar için trafik denetimi yapan polis ekipleri, göz göre göre ihlal yapan cezalara cezai işlem uyguladı. Kamerayla kaydedilen yayaların yaptıkları kırmızı ışık ihlalleri sonucu yaklaşık 1,5 saatt 7 yayaya toplam bin 645 lira ceza kesildi.

Isparta Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin en işlek noktalarından Kaymakkapı Meydanı’nda kırmızı ışık denetimi yaptı. Alışılmışın dışında bu kez trafikteki araçları değil, yayaları kontrol eden ekipler, polise görmelerine rağmen kırmızı ışıkta geçen yayalara 235’er lira tutarında cezai işlem uyguladı.

19-07/17/5d2f01bd0f254427e81488ff.jpg

7 KİŞİYE BİN 645 TL CEZA

Yaklaşık 1,5 saat devam eden ve polisin kamerayla kayıt altına aldığı ışık ihlalleri kapsamında 7 yayaya toplam bin 645 lira tutarında ceza yazıldı. İhlal yapan yayaların, geçiş için kendilerine öncelik sağlayacak butonları da kullanmadıkları gözlendi.

İhlal yaptığı gözlenen ve polis ekipleri tarafından ceza yazılmak üzere, kimlik belgeleri istenen bazı yayalar ışığı görmediğini savunurken, bazıları da aceleleri bulunduğunu öne sürdü.

Trafik polisi, yayaların karşıdan karşıya geçerken yolda araç bulunmamasına değil, kırmızı ve yeşil ışık durumuna göre hareket etmeleri gerektiğini belirtti.

19-07/17/5d2f01bd0f254427e8148911.jpg

UYGULAMALAR DEVAM EDECEK

Polis, ceza yazdığı yayaları ayrıca ikaz ederek, kırmızı ışık ihlali yapmamaları konusunda da ayrıca uyardı.

Öte yandan, uygulamaların farklı zaman dilimlerinde devam edeceği öğrenildi.

ISPARTA/İHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN