İstanbul Ankara arası seyahat edecekler dikkat! O yolda çalışmalar başladı: 46 gün boyunca sürecek

İstanbul Ankara arası seyahat edecekler dikkat! O yolda çalışmalar başladı: 46 gün boyunca sürecek

Başkent Ankara ile ülkenin en nüfusuna sahip İstanbul'u kara yoluyla birbirine bağlayan otoyolda, 1,5 ay sürecek bakım ve onarım çalışması başlıyor. İşte detaylar...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul-Ankara arasında ulaşım sağlayan Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı geçişiyle ilgili uyarıda bulundu.

Kaynaşlı-Abant Kavşakları arasındaki kesim, onarım çalışması yapılacağı bildirilirken ulaşım 46 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

Söz konusu çalışmanın 25 Eylül 2023 Saat 08.00'de başlayacağı belirtilirken 9 Kasım 2023 Saat 17.00'ye kadar devam edecek.

ANADOLU OTOYOLU NE ZAMAN AÇILACAK?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda çalışmaya ilişkin şu açıklama yapıldı:

"İstanbul-Ankara arasında ulaşım sağlayan Anadolu Otoyolu’nun Bolu Dağı Geçişinde, Kaynaşlı-Abant Kavşakları arasında 46 gün süreyle onarım çalışması yapılacaktır.

Kaynaşlı-Abant Kavşakları arasında kalan 23 km'lik kesim (Bolu Tüneli dahil); tünel portallerinin çelik konstrüksiyon olarak Kaynaşlı yönünde uzatılması ve 3 adet viyadükte 5 adet derz değişimi yapılması amacıyla 25 Eylül 2023 saat 08.00'dan 09 Kasım 2023 Saat 17.00'a kadar 46 gün süreyle trafiğe kapatılacaktır.

Bu süre boyunca söz konusu kesimde Ankara İstikametindeki trafik, D-100 Devlet Yolu üzerinden sağlanacaktır. Otoyolun İstanbul istikameti, trafiğe hizmet vermeye devam edecektir."

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN