İYİ Parti kurucusu Coşkun Yıldırım, İstanbul İl Başkanlığı'na aday oldu

İYİ Parti kurucusu Coşkun Yıldırım, İstanbul İl Başkanlığı'na aday oldu

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na aday olmaya karar veren Coşkun Yıldırım, "Bütün üyelerimiz, arkadaşlarımız mücadele ederken, onların hem il teşkilatı içinde, hem genel merkezimizle ilişkilerindeki koordinasyonu en iyi şekilde sağlayacağıma, kırıp dökmeden, insan kazanma odaklı bir yaklaşımla en kritik seçimlerde olgun bir yönetim sergileyeceğime inanıyorum" dedi.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, İstanbul İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. Yıldırım, bugün (6 Aralık 2022 Salı günü) partililerle birlikte İl Başkanlığı'na gelerek mevcut İl Başkanı Buğra Kavuncu ve Kurucu İl Başkanı Ersin Beyaz ile görüştü.

"TOPLANTIMIZ DOSTLUKLA BEREKETLENSİN"

Görüşmenin ardından basın açıklaması yapan Yıldırım, "Şair, 'Dosta giden yol senlik benlik davası değildir' diyor. Bugün bir araya geliş sebebimiz bir senlik benlik davası değildir. O yüzden sözlerime böyle başlamak istiyorum: Dosta gideceğiz.

Hedefimiz, amacımız, maksadımız bu. Dileğimiz, temennimiz bu. Sözlerimiz dostlukla başlasın, toplantımız dostlukla bereketlensin, hep birlikte o dosta giden yolda neler yapabiliriz, ne vazifeler alabiliriz, bunu düşünelim, bunu konuşalım" diyerek sözlerine başladı.

coskun-yildirimdan-bugra-kavuncuya-tesekkur-4.jpg
Coşkun Yıldırım ve Buğra Kavuncu

"MAKAMLAR MİLLET ADINA KULLANILIR"

"Demokrasilerin esası, makamların kalıcılığı, şahısların geçiciliği üzerine kuruludur" diyen Yıldırım, "Tam olarak bu yüzden demokrasilerde hakimiyet milletindir. Makamlar millet adına kullanılır, vazifeler millet adına ifa edilir.

Büyük ölçekte böyle işleyen demokrasilerin sağlığı, demokratik aktörlerin işleyiş biçimiyle anlaşılır. Demokrasinin aktörleri siyasi partiler olduğuna göre, partilerin de aynı değerlerle hareket etmesi şarttır. İYİ Parti, kurulduğu günden bu yana bir demokrasi mücadelesinin aktörü oldu.

Mahkemelerle, iftiralar ve hatta sabotajlarla engellemeye çalışsalar da bir defa kalkan bayrak bir daha inmedi. Halkın ve haklıların seli önünde muktedirlerin seddi duramadı. Ülke için demokrasi talebiyle başlayan yürüyüşümüz parti içinde de geçerlidir" ifadelerini kullandı.

coskun-yildirimdan-bugra-kavuncuya-tesekkur-1.jpg

"PARTİME, ÜLKEME HİZMET ETMEK İÇİN ADAYIM"

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya ve İYİ Parti İstanbul Kurucu İl Başkanı Ersin Beyaz'a ve her iki ismin de yönetimindeki isimlere teşekkür eden Yıldırım, "Partimizin en zor zamanlarında üstlendikleri görevi hem layıkıyla yerine getirdiler, Hem de büyüterek, güçlendirerek, geliştirdiler. Bundan sonra da görevlerini başarıyla ifa etmiş başkanlar gibi Bende partime, ülkeme hizmet etmek için İstanbul İl Başkan Adayıyım.

Cumhuriyetimiz bir asrı doldururken gelen seçimler, yakın tarihimizin en önemli dönüm noktasıdır. Bu seçimlere girerken Türk Milleti’ne karşı sorumluluk hissi duyan herkes elinden gelenin en iyisini yapmak zorundadır. İstanbul İl Başkanlığı gibi önemli ve etkin bir göreve talip olurken, bu sorumluluk hissiyle hareket ediyorum" dedi.

coskun-yildirimdan-bugra-kavuncuya-tesekkur-3.jpg

"BU MÜCADELEYE TALİBİM"

"Bu bir makam, yetki, ayrıcalık ve üstünlük talebi değil; vazife, sorumluluk ve mücadele talebidir. Bu mücadeleye talibim" diyen Yıldırım, sözlerini şöyle noktaladı:

"Bütün üyelerimiz, arkadaşlarımız mücadele ederken, onların hem il teşkilatı içinde, hem Genel Merkezimizle ilişkilerindeki koordinasyonu en iyi şekilde sağlayacağıma, kırıp dökmeden, insan kazanma odaklı bir yaklaşımla en kritik seçimlerde olgun bir yönetim sergileyeceğime inanıyorum.

Partili arkadaşlarım beni tanıyor. Seçim süreçlerinde, kriz anlarında, karanlık günlerde nasıl davrandığımı, nasıl bir yaklaşım sergilediğimi biliyorlar. Nasıl devlet ölçeğinde makamların asıl sahibi milletse, parti ölçeğinde de asıl sahip üyelerimizdir. Vazife talebimi kıymetli partililerimizin takdirine arz ediyor, partimiz için en hayırlısının olmasını diliyorum.

Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in çizdiği vizyonun en önemli bileşeni olan İstanbul İl Teşkilatımızın varlığı, birliği ve başarıları daim olsun. Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim ki emeğini esirgemeyen, çilesini çeken her arkadaşımın mücadelesi iktidarla taçlansın. İftiharla taçlansın."

coskun-yildirimdan-bugra-kavuncuya-tesekkur-2.jpg
Coşkun Yıldırım ve Buğra Kavuncu

COŞKUN YILDIRIM KİMDİR?

1964 yılında Erzican'da dünyaya geldi.

İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünü tamamladı.

İstanbul Üniversitesi'nde 'Sosyal Yapı-Sosyal Değişim' üzerine Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Yıldırım, gayrimenkul ve inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor.

Evli ve 2 çocuk babası olan Coşkun Yıldırım'ın, Erzincan Kültür Vakfı kuruculuğu ve mütevelli heyeti üyeliği ile Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı mütevelli heyeti üyeliği bulunuyor.

Coşkun Yıldırım, 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti'de Kurucular Kurulu Üyeliği ve iki dönem de Genel İdare Kurulu üyeliğinde bulundu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN