Back To Top
İzmir-Eskişehir tren seferleri durduruldu

İzmir-Eskişehir tren seferleri durduruldu

 - Son Güncelleme: 12.01.2019 Cumartesi 14:24
İzmir-Eskişehir tren seferleri durduruldu
- A +

Manisa'da etkili olan sağanak sonucu su baskını nedeniyle TCDD işletmesinin Akhisar sorumluluk bölgesindeki hatta tren seferleri geçici olarak durduruldu. Akhisar'da su altında kalan İzmir-İstanbul kara yolu da yaklaşık 3 saat ulaşıma kapandı. Spil Mahallesi'nde evini su basan 31 kişi tahliye edildi.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, sabah saatlerinde etkisini artıran sağanak sonucu İzmir-İstanbul kara yolunun Kayalıoğlu Mahallesi mevkisindeki bölümü su altında kaldı.

Ekiplerin çalışması sonucu kontrollü olarak ulaşıma açılabilen kara yolunda trafik akışı yaklaşık 3 saat durdu.

TREN SEFERLERİ DURDURULDU

İlçede yağışın yer yer tren raylarını da sular altında bırakması nedeniyle TCDD'nin Akhisar sorumluluk bölgesindeki hatta tren seferleri geçici olarak durduruldu. İzmir ile Eskişehir arasındaki tren seferlerinin yeniden başlayabilmesi için hattaki su tahliye çalışmasının devam ettiği belirtildi. 

19-01/12/20190112_2_34379036_40666584.jpg

Manisa'da Nurlupınar, Akpınar, Spil ve Kuşlubahçe mahallelerinde de su baskınları görüldü. 

TAHLİYE EDİLDİLER

Spil Mahallesi'nde derenin taşması sonucu ev ve iş yerlerini su basan vatandaşlar kendi imkanlarıyla tahliye çalışması yürüttü.

Manisa Valiliği, su baskınından etkilenen 31 vatandaşı tahliye ederek kamu misafirhanelerine yönlendirdi. Spil Mahallesi sakini Çerkez Güney, gece boyu devam eden yağış nedeniyle saat 04.00'te evini su bastığını, AFAD ekiplerinin yardımıyla öğretmenevine yerleştiklerini belirtti.

19-01/12/20190112_2_34379036_40666586.jpg

Derenin tahkim edildiği bölgede evlere gelen suyun tahliye işlemi de devam ediyor.

KRİZ MERKEZİ OLUŞTURULDU

Bu arada, valilikten yapılan açıklamada, il genelinde yoğun yağışların sebep olduğu su taşkınları nedeniyle Vali Ahmet Deniz'in başkanlığında kriz merkezi oluşturulduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yer yer mahsur kalan vatandaşlarımız kurtarılmış, Yunusemre ilçemiz Spil Mahallesi'ndeki 31 vatandaşımız evlerinden tahliye edilmiş ve Manisa Öğretmenevi ile Yunusemre Belediyesi misafirhanesinde barındırılmaları, diğer vatandaşlarımızın güvenli evlere taşınmaları sağlanmıştır. Soma ilçemizde bir ailenin 4 büyükbaş, 1 küçükbaş ve 35 tane kümes hayvanı telef olmuştur. Yağışların devam etmesi nedeniyle kurumlarımızın çalışmaları devam etmektedir."

MANİSA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN