Back To Top
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 7 soru

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 7 soru

 - Son Güncelleme: 14.02.2020 Cuma 17:37
Kılıçdaroğlu\'ndan Erdoğan\'a 7 soru
- A +

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da etiketleyerek 7 soru sordu. Kılıçdaroğlu paylaşımında 'Milletim adına soruyorum. Erdoğan, cesaretin varsa cevap bekliyorum!' ifadelerini kaydetti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından 'Milletim adına soruyorum. Erdoğan, cesaretin varsa cevap bekliyorum!' ifadeleri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 7 soru yöneltti.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımında yer alan ifadeler şöyle:

1- 215 bin 92 kişilik ByLock listesi var. Bu listeyi hiçbir ayıklama yapmadan açıklamak FETÖ ile mücadelenin toplumsallaştırılması için gerekmiyor mu? Bu durumda listeyi açıklamamak suç değil mi? Suç delilleri neden gizlenir?

2- 15 Temmuz gecesi siyasi parti liderleri, bakanlar, üst düzey yöneticiler, belediye başkanları neredeydi? Neden hain darbe girişimi gecesinin HTS kayıtları açıklanmıyor?

3- Darbe başarılı olsaydı FETÖ'cüler kimi ya da kimleri yönetime getirecekti? Kimler başta olacaktı? Kimin hangi görevde olacağı belli değil miydi? Hangi gerekçeyle bu listeler açıklanmıyor?

4- 15 Temmuz hain darbe girişiminin araştırılması için TBMM'de bir araştırma komisyonu kuruldu. Bu komisyona darbe gecesinin iki kilit ismi davet edildikleri halde gelmediler. Dönemin MİT Müsteşarı ve dönemin Genelkurmay Başkanı... Komisyona gelip açıklama yapmalarını, sorulara cevap vermelerini neden engelledin?

5- TBMM'nin 15 Temmuz araştırma komisyonu raporu aradan uzun bir süre geçmesine rağmen neden açıklanmıyor?

6- FETÖ borsasını kimler kurdu? FETÖ borsasını kuranların içinde senin avukatların da var! Avukarlarının mal varlıkları neden incelenmiyor?

7- FETÖ soruşturmasını yapan savcılar neden görevlerinden alındı?

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN