Kılıçdaroğlu'nun hayatını anlatan video gündem oldu: Milletin gücüne güvendi

Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kılıçadaroğlu'nun yaşamının anlatıldığı bir video yayınlandı. Videoda Kılıçdaroğlu için "En çok o eleştirildi, vazgeçmedi. Hedef gösterildi, vazgeçmedi. Canına kastettiler, vazgeçmedi" ifadeleri yer aldı. Kılıçdaroğlu'nun görevden hiç kaçmadığına dair anlatımda "Halkın cüzdanına gözünü dikenlere meydan okurken bilgisine, azmine, milletin gücüne güvendi. Hepimiz için hesap sordu" denildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde yapılan toplantının ardından Millet İttifakı tarafından ortak aday olarak duyuruldu. CHP ortak aday açıklamasının ardından dün Kılıçdaoğlu'nun hayatını anlatan kısa bir video yayınladı.

Kılıçdaroğlu'nun çocukluğundan bugüne kadarki yaşamını anlattı. Videoda, "En çok o eleştirildi, vazgeçmedi. Hedef gösterildi, vazgeçmedi. Canına kastettiler, vazgeçmedi. Kaldır başını Türkiye. Önümüz aydınlık. Birlikte kuracağız bu ülkeyi. Birlikte güldüreceğiz çocukları. Birlikte değiştireceğiz makus talihimizi. Bay Kemal geliyor" ifadeleri yer aldı.

Videoda, Kemal Kılıçdaroğlu şöyle anlatıldı:

"Onunkisi bir Cumhuriyet hikayesi. Tunceli'nin Nazimiye ilçesinde büyüyen küçük çocuğun, Cumhuriyet'in şefkatli ellerinde büyük bir devlet adamına dönüşmesinin hikayesi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını örnek alarak yaşamını memlekete adayan bir insanın hikayesi. Siyasi tartışmaların vazgeçilmez galibi olarak tanıdı onu halk kitleleri. Nazimiyeli öğrenci Kemal gibi, CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu da dersine iyi çalışıyor, siyasi rakiplerini canlı yayınlarda sus pus ediyordu. Halkın cüzdanına gözünü dikenlere meydan okurken bilgisine, azmine, milletin gücüne güvendi. Hepimiz için hesap sordu. Görevden hiç kaçmadı.

'CANINA KASTETTİLER, VAZGEÇMEDİ'

Emanet bildiği CHP Genel Başkanlık koltuğunun hakkını verebilmek, milletin sesi olabilmek, ayrıştırmak değil birleştirmek için canını dişine taktı. En çok o eleştirildi, vazgeçmedi. Hedef gösterildi, vazgeçmedi. Canına kastettiler, vazgeçmedi.

'O ÇOK SESLİLİĞE İNANDI'

O, adalete inandı. 'Birimiz için adalet yoksa hiçbirimiz için yoktur' diyerek yollara düştü. Ankara'dan İstanbul'a, 25 gün boyunca 450 km yolu hepimiz için yürüdü. O, Türkiye'nin birliğine inandı. Bizi bölmek için farklılıklarımızı sömürenlere isyan etti. Helalleşme çağrısıyla birlikte, Türkiye olduğumuzu, birlikten kuvvet doğduğunu gösterdi. O, takım çalışmasına inandı. Doğru takımları kurarak büyükşehir belediyelerindeki iktidar saltanatına son verdi. O, çok sesliliğe inandı. Büyük bir nezaket ve kararlılıkla bundan tam bir yıl önce muhalefet partilerini büyük bir Türkiye ittifakı altında birleştirirken umudun ışığını yaktı.

'BİRLİKTE KURACAĞIZ BU ÜLKEYİ'

O, Bay Kemal. O; tevazunun, azmin, kararlılığın, çalışkanlığın sesi. O, sizin sesiniz. O, umudun sesi. O, Kemal Kılıçdaroğlu. Şimdi, millet için geliyor. Değişim için geliyor. Yaralarımızı sarmak, ikinci yüzyılında Türkiye'yi yeniden ayağa kaldırmak için geliyor. Kaldır başını Türkiye. Önümüz aydınlık. Birlikte kuracağız bu ülkeyi. Birlikte güldüreceğiz çocukları. Birlikte değiştireceğiz makus talihimizi. Hak ettiğin gelecek geliyor. Bay Kemal geliyor."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN