Back To Top
MEB, 8'inci LGS örnek soru kitapçığı yayımladı

MEB, 8'inci LGS örnek soru kitapçığı yayımladı

 - Son Güncelleme: 24.05.2019 Cuma 13:44
MEB, 8\'inci LGS örnek soru kitapçığı yayımladı
- A +

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran'da yapılacak LGS sınavını sekizinci ve son örnek soru kitapçığını yayımladı. Kitapçıkta sayısal testte 20, sözel testte 25 olmak üzere 45 soruya yer verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), 1 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik sekizinci ve son örnek soru kitapçığı yayımlandı.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce 1 Haziran'da yapılacak merkezi sınava yönelik sekizinci örnek soru kitapçığında, sayısal testte 20, sözel testte 25 olmak üzere toplam 45 soruya yer verildi.

Genel Müdürlük, 2018 Ekim ayından itibaren her ay öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Öğrenciler, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılandığı belirtilen uygulama, son soru kitapçığının yayımlanması ile bu eğitim-öğretim yılı için tamamlandı. 

Örnek soru kitapçığına, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 'odsgm.meb.gov.tr' internet sitesinden erişilebilecek. 

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN