21.02.2020  09:13

Meral Akşener: Onların rahatını bozacağım

"Ekonominin konuşulacağı bir Türkiye’nin seçime kadar oluşması için ne gerekiyorsa yapacağım" diyen Meral Akşener, "Görürsünüz bunu ağalar da kamuoyu da fark edecek. Rahata alıştılar, onların o rahatını bozacağım nasıl ben ayakkabı eskitiyorsam, koltuk eskitenler de gelecek bu seçmenin gözünün içine bakacak" dedi.

+
-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Babaeski ilçesini ziyaretinin ardından Lüleburgaz’a geçti. Akşener, Lüleburgaz’da yaptığı konuşmada “İzmir, Bursa, Edirne, Kırklareli kan ağlıyorsa Anadolu nasıldır kim bilir?” dedi ve şöyle devam etti: "Atatürk üzerinden politika yaparak, cumhuriyet değerleri üzerinden politika yaparak ve dini değerler üzerinden politika yaparak daha enteresanı milli değerlerimiz üzerinden politika yaparak Sayın Erdoğan’ın dili babayı oğula, anayı kıza düşman etti, komşuyu komşuya düşman etti, kardeş kardeşin karşısına geçti. Biz bu kutuplaştırma dilini reddediyoruz"dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Babaeski ilçesini ziyaretinin ardından Lüleburgaz’a geçti.

Akşener, Lüleburgaz’da yaptığı konuşmada “İzmir, Bursa, Edirne, Kırklareli kan ağlıyorsa Anadolu nasıldır kim bilir?” dedi ve şöyle devam etti:

“EYT ne demek? emeklilikte yaşa takılan, halbuki siz saraya takıldınız. Seçim olmayan bir dönemde yapmaya çalıştığımız şey; yukarıdaki horoz dövüşünü bitirip sizin gözünüzün içine bakılmasını sağlamak. Atatürk üzerinden politika yaparak, cumhuriyet değerleri üzerinden politika yaparak ve dini değerler üzerinden politika yaparak daha enteresanı milli değerlerimiz üzerinden politika yaparak Sayın Erdoğan’ın dili babayı oğula, anayı kıza düşman etti, komşuyu komşuya düşman etti, kardeş kardeşin karşısına geçti. Biz bu kutuplaştırma dilini reddediyoruz.”

Ülkenin vatandaşlarının iş bulup ülkeyi terk etmeyi istemesinin, ülkesinden umudunu kesmenin en büyük beka sorunu olduğunu söyleyen Akşener, “Ekonominin konuşulacağı bir Türkiye’nin seçime kadar oluşması için ne gerekiyorsa yapacağım? Görürsünüz bunu ağalar da kamuoyu da fark edecek. Rahata alıştılar, onların o rahatını bozacağım nasıl ben ayakkabı eskitiyorsam, koltuk eskitenler de gelecek bu seçmenin gözünün içine bakacak. O ayakkabı eskiyecek. O ayakkabı eskimiyorsa siz onları eskiteceksiniz. Seçmen konuşmaz seçmenin konuşması sandıktaki oyudur. Siyasetçi konuşur seçmen için. Sizin için konuşmaya geldim, burada öğreniyorum Ankara’ya gidip sinirlerini bozuyorum” sözleriyle hem seçmene söz verdi, hem de iktidarı uyardı.

EDİRNE/ANKA

 

DİĞER HABERLER
Balıkesir'de 10 bin kaçak maske ele geçirildi
İstanbul için 'turuncu' alarm
Muğla'da kaçak yapıların yıkımına devam ediliyor
Türkeş'in mezarını ziyaret etti
İBB'den metro girişlerine termal kamera
Prof. Dr. Şenel bakanlıkça Bilim Kurulu Üyeliğine getirildi
Yasağa uymadılar polise yakalandılar