18.02.2020  14:06

Okuldaki çocuk istismarını haber yapan muhabir Şevval Şirin yaka paça gözaltına alındı

Esenyurt'ta bir okuldaki çocuk istismarı iddiası üzerine olay yerine giderek haber yapan Kanal D muhabiri Şevval Şirin, yaka paça gözaltına alındı. Şirin'in neden gözaltına alındığı bilinmezken, Şirin, polislerin kendisini darp ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu.

+
-

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bulunan bir okuldaki çocuk istismarı iddiası üzerine veliler eylem yaptı. Eylem üzerine okul yönetiminin çağırdığı polis, Kanal D muhabiri Şevval Şirin'i gözaltına aldı. Bir odada saatlerce bekletilen Şirin, polislerden şikayetçi oldu.

İSTİSMARCI MEMUR TUTUKLANDI

Hürriyet'te yer alan habere göre; Esenyurt'taki bir okulda çocuk istismarı iddiası üzerine veliler görevli memuru protesto etmek için okul önünde toplandı. Soruşturma kapsamında istismarcı memur tutuklandı.

20-02/18/erdf4afwsaawp9u.jpg

İddiaya göre, daha önce bir çocuk daha istismar edilmişti. Kanal D muhabiri Şevval Şirin de iddiaları okul müdürüne sormak istedi ancak polisin müdahalesiyle karşılaştı.

MUHABİR POLİSLERDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Şirin, iki kadın polis tarafından önce gözaltına alındı. Sonra okulun içine götürüldü ve mahkeme kararı olmaksızın cep telefonuna el konularak saatlerce bir odada tutuldu. Kısa süre sonra ise emniyet yetkilileri Kanal D muhabirinin gözaltında olmadığını açıkladı. Şevval Şirin ise polislerden şikayetçi oldu.

 

 

DİĞER HABERLER
PTT'den ücretsiz maske nasıl alınacak?
Adım adı seyahat izin belgesi almanın yolu
Binlerce lira zarar etti
9 ilde 15 noktaya daha karantina
İBB sorumluluğunu yerine getirmeli
İşte karantinaya alınan il, ilçe, mahalle, köy listesi
Devlet yardımları yasalara uygun denetlemelidir