Back To Top
Pantolon boyu ölçen müdür açığa alındı

Pantolon boyu ölçen müdür açığa alındı

 - Son Güncelleme: 06.12.2019 Cuma 14:31
Pantolon boyu ölçen müdür açığa alındı
- A +

MEB, kız öğrencilerin pantolonlarının boyunu ölçüp, aşağılayıcı ifadelerle hakaretlerde bulunduğu iddia edilen Siirt Kurtalan Anadolu Lisesi Okul Müdürü'nün açığa alındığını duyurdu.

Sosyal medyaya yüklenen bir ses kaydında, Kurtalan Anadolu Lisesi Müdürü F.K.'nin, kız öğrencilerin pantolon boyunu ölçüp, cevap verenlere aşağılayıcı ifadeler kullanarak, hakaret ettiği duyuluyor.

Ses kaydının sosyal medyadan yayılması üzerine valilik inceleme ve soruşturma başlattı.

19-12/06/okul-mudurunun-kiz-ogrencilerin-pantolon-boyunu-olctugu-iddiasina-sorusturma_6904_dhaphoto1.jpg

Valilikten yapılan açıklamada, "Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan, Siirt Kurtalan Anadolu Lisesi'nde, okul müdürü tarafından bir öğrenciye 'psikolojik şiddet uygulandığı ve hakaret edildiği' iddiasıyla ilgili olarak valiliğimizce inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

MEB: MÜDÜR AÇIĞA ALINDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) de müdürün açığa alınıp, soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Siirt Kurtalan Anadolu Lisesinde, Okul Müdürü tarafından bir öğrenciye 'psikolojik şiddet uygulandığı ve hakaret edildiği' iddiasıyla ilgili, bahse konu olan Okul Müdürü açığa alınmış olup, konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır" denildi.

ANKARA/DHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN