Back To Top
Pençe'de 68 terörist etkisiz hale getirildi

Pençe'de 68 terörist etkisiz hale getirildi

 - Son Güncelleme: 14.07.2019 Pazar 12:23
Pençe\'de 68 terörist etkisiz hale getirildi
- A +

Kuzey Irak'ın devam eden Pençe Harekatı'nda 4 terörist daha etkisiz hale getirildi. Harekat kapsamında etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 68 oldu.

Pençe Harekatı'nda 4 terörist daha etkisiz hale getirildi, harekat kapsamında etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 68 oldu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan, 12 Temmuz'da başlatılan 'Pençe-2' Harekatı'na ilişkin bilgilendirme yapıldı. Buna göre, teröristlerle sağlanan temasta biri yaralı ele geçirilen olmak üzere 4 terörist etkisiz hale getirildi.

3 TERÖRİSTİN CESEDİ MAĞARADA BULUNDU

Böylece, Pençe Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 68 oldu.

Harekat kapsamında ayrıca daha önce Türk Hava Kuvvetleri tarafından da vurulmuş, bir odası kiler, iki odası kadın terörist yatma yeri olarak kullanıldığı değerlendirilen üç odalı mağarada, iki 'Doçka uçaksavar' mühimmatı kutusu (40'lı paket), muhtelif yiyecek ve yaşamsal malzemeler ele geçirildi. Mağaranın yakınındaki sığınakta da jeneratör bulundu.

Başka bir bölgedeki mağarada ise kullanıma hazır, bakımı yapılmış 'Doçka uçaksavar' silahı ele geçirildi. Komandolar, mağara, sığınak ve malzemeleri kullanılamaz hale getirdi.

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN