20.02.2020  10:08

Reklam panosuna intihar figürü çizen şüpheliler yakalandı

Kabataş'ta bir reklam panosunda bulunan erkek figürünün boğazına ay yıldızın ayını geçirmiş halde yapıştırılmasıyla ilgili biri İngiltere vatandaşı 6 kişi gözaltına alındı.

+
-

İstanbul, Kabataş'ta meydana gelen ve aynı gün sosyal medya ve bazı basın yayın kuruluşlarında “Reklam Panosundaki Figür Polisi Harekete Geçirdi” başlıklarıyla yer alan Kabataş İskelesinde bulunan bir reklam panosunda Türk bayrağı ile ilgili karalama yapılması olayı ile ilgili 6 kişi gözaltına alındı. 

Kabataş'ta resminin bulunduğu bir reklam panosu üzerine çizdikleri ay yıldızla Türk bayrağını aşağıladıkları iddia edilen 6 kişi gözaltına alındı. 

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 19 Şubat'ta Kabataş İskelesi'nde bulunan bir reklam panosunda sergilenen İstanbul resminin üzerinde karalama yapılarak çizdikleri ay-yıldızla Türk bayrağını aşağıladıkları belirtilen kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Yapılan çalışmada 6 kişiyi gözaltına alan ekipler, şüphelilerin adreslerinde yaptıkları aramada, beyaz baret, hareket kamerası, 3 sprey boya ve boya başlıkları, el feneri ve 3 eldiven ele geçirdi.

"Türk bayrağını alenen aşağılamak" suçundan işlem yapılan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Gözaltına alınan şüphelilerden Mehmet B'nin uyuşturucu madde bulundurmak ve darp suçundan emniyette kaydı bulunduğu bildirildi.

Şüphelilerden Ömürcan İ'nin ise sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanına hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğunun tespit edilmesi üzerine, bu kişi hakkında ayrıca "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan işlem başlatıldı.

İSTANBUL/ANKA

 

 

DİĞER HABERLER
Jandarma Kıyafet Yönetmeliği değişti
İstanbul'da kahreden olay
Ziyaretçi yasağı uzatıldı
Koronaya rağmen trafik kilitlendi
Toplu ulaşım 3 kat arttı
Katar uçağını da bağışla
Hepimiz eşit şartlarda değiliz, lütfen destekleyin