Kılıçdaroğlu, Saraçhane'de 11 madde ile seslendi

Kılıçdaroğlu, Saraçhane'de 11 madde ile seslendi

Dün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak kararının ardından bugün ise altılı masanın liderleri İBB binasının önünde Saraçhane'de vatandaşlarla buluştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu da halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, 11 madde ile konuşurken, "16 milyonun iradesine bir yargıç aracılığıyla darbe vurulmuştur" dedi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında üç buçuk yıldır devam eden YSK Üyelerine hakaret ettiği iddiaları sebebi ile açılan dava, dün sonuçlandı. İmamoğlu, 2 yıl 7 ay 15 gün hapis kararına çarptırılırken siyasi yasak da verildi.

ALTILI MASA LİDERLERİ SARAÇHANE'DE

Bugün ise altılı masanın liderleri Saraçhane'de vatandaşlarla buluştu. İlk olarak İBB Başkanı halka seslenirken ardından ise sözü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu aldı.

Kılıçdaroğlu'nun cümlelerinin satırbaşları şu şekilde:

"Konuşacaklarımı 11 madde halinde sıralayacağım:

 1. Mevlana der ki “Adalet kutup yıldızı gibidir yerinde sabit durur ve kainat onun etrafında döner.” Bugün bizi bir araya getiren yaşadığımız adaletsizliktir. Hepinizin huzurunda söz veriyorum. Adalet ya gelecek ya da getirilecek.
 2. Adalet dağıtacak kişi hukukun üstünlüğü ve vicdana göre kanaat vermek zorundadır. Adaleti dağıtacak kişi kralın sofrasına asla oturmayacak çünkü sofraya oturan alimin verdiği fetva yanlıştır ve doğru olmaz
 3. 1924 ve 1921 anayasalarının ilk maddesi şudur. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. 16 milyonun iradesine bir yargıç aracılığıyla darbe vurulmuştur.
 4. Adalet artık temel bir Türkiye sorununa dönüşmüştür çünkü sokakta herhangi bir vatandaşa sorun büyük bir kısmı yoktur diyecek. Bu ülkeye adaleti mutlaka getireceğiz.
 5. Bugün Türkiye’de hukukun üstünlüğü değil üstünlerin hukuku var. Bir genç tweet attığı zaman sabaha karşı kapısı çalınıyor ve gözaltına alınıyor.
 6. Yargıyı itibarsızlaştıranlar var. Ağacın kurdu kendi içindedir. Uyuşturucu baronlarına ses çıkarmazlar, parti teşkilatlarından gelenleri hakimlik, savcılık koltuğuna oturturlar. O kurtları tek tek temizleyeceğiz. Adaletin ağacı görkemli ve sağlıklı olacak.
 7. Öteden beri bu ülkede zulüm var. Milletvekillerimiz, gazeteciler tutuklandı, İstanbul il başkanımız da siyasi yasak kapsamına alındı. Bu tablo zulmün arttığı bir tablodur. Yakında onları göndereceğiz
 8. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen karar asla ve asla kabul edilemez. Toplumun vicdanını yaralamıştır. Toplumun vicdanı kanamıştır. Bize geri adım attırmamıştır. Kararlılıkla başkanın arkasında duracağız. Bizim kupon arazi, yeşil alanları betonlara dönüştürmek gibi bir niyetimiz yok. Hakka hizmet halka hizmettir biz kuralı böyle biliriz. Hiçbir güç Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul’a hizmet etmekten alıkoyamaz. Görevini şerefiyle yapacak.
 9. Göndereceğiz. Hiç endişe etmeyin altılı masa kararlı bu ülkeye huzuru ve adaleti getireceğiz.
 10. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Maratonun sonuna geldik. Altı ay sonra maraton bitecek. Bereketli bir Türkiye’yi göreceksiniz.
 11. Asla başınızı öne eğmeyin. Altı ay kaldı geliyoruz. İktidar olmak için geliyoruz."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN