Back To Top
Suriye'nin kuzeyinde yedi terörden arındırıldı

Suriye'nin kuzeyinde yedi terörden arındırıldı

 - Son Güncelleme: 10.10.2019 Perşembe 18:43
Suriye\'nin kuzeyinde yedi terörden arındırıldı
- A +

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Tel Abyad ve Resulayn'da toplam 11 köy terörden arındırıldı

Hem karadan hem havadan süren Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad ve Resulayn'daki terör hedefleri obüs atışlarıyla vuruluyor. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, harekatın başarıyla devam ettiği bildirilerek ''Belirlenen hedefler ele geçirildi" ifadesi yer aldı. Muhalif savaşçılardan oluşan Suriye Milli Ordusu (SMO), harekata destek için Fırat Nehri'nin doğusundaki topraklara girdi.

Tel Abyad ve Resulayn'da toplam 11 köy terörden arındırıldı.

SMO, köylerde arama tarama faaliyetleri yürütüyor, güvenlik tedbirleri alıyor. 

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Tel Abyad'daki Berzan, Cüdeyde ve Gısas köylerinin terörden temizlenmesiyle beraber kurtarılan köy sayısı 11'e yükseldi.

2 KÖY DE TEMİZLENMİŞTİ

Tel Abyad'daki El Yabse ve Tel Fander köyleri de öğle saatlerinde terörden arındırılmıştı.

Hem karadan hem havadan süren Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad ve Resulayn'daki terör hedefleri obüs atışlarıyla vuruluyor. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, harekatın başarıyla devam ettiği bildirilerek ''Belirlenen hedefler ele geçirildi" ifadesi yer aldı. Muhalif savaşçılardan oluşan Suriye Milli Ordusu (SMO), harekata destek için Fırat Nehri'nin doğusundaki topraklara girdi. Tel Abyad ve Resulayn'da toplam 7 köy terörden arındırıldı.

TEL ABYAD/AA

 


 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN