Teröristlerle fotoğrafları çıktı! HDP’li Hüda Kaya’nın oğlu gözaltına alındı

Teröristlerle fotoğrafları çıktı! HDP’li Hüda Kaya’nın oğlu gözaltına alındı

HDP Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammet Cihat Cemre'nin kırmızı bültenle aranan teröristlerle birlikte silahlı bir şekilde fotoğraf çektirdikleri ortaya çıktı. Harekete geçen ekipler Cemre'yi, Çanakkale'de gözaltına aldı.

PKK ve KCK'nın faaliyerlerinin deşifre olmasına ilişkin yapılan operasyonda, kırmızı bültenle aranan teröristlerle fotoğrafları ortaya çıkan HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammet Cihat Cemre, Çanakkale'de gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğüne 20 Haziran Pazartesi günü gelen bir e-postada; “ Muhammet Cihat Cemre isimli şahıs Kandil'e PKK'lı teröristlerin yanına gidip geliyor. Orada örgüt yöneticileri ile görüşmeler yapıyor, Kandil'de teröristlerle çektirdiği fotoğrafları emniyet güçlerimizle paylaşmak istiyorum” şeklinde örgütsel doküman ve fotoğraflar yer alınca ekipler harekete geçti.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN TERÖRİSTLERLE FOTOĞRAFLARI ÇIKTI

İhbar ile ilgili yapılan çalışmalarda, HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammet Cihat Cemre'nin PKK/KCK terör örgütü faaliyetleri nedeniyle kırmızı bültenle aranan Cafer K. Kod adlı PKK Merkez Komite Üyesi Abidin Karakoç ve Bozan Tekin kod adlı PKK İran Sekretaryası ile birlikte kırsal alanda silahlı olarak fotoğraflar çektirdiği ortaya çıktı.

4860155.jpg

Yapılan teknik ve fiziki takipleri sonucunda, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İstihbarat ve TEM Şube ekiplerince Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde bugün sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyon sonucu HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammet Cihat Cemre gözaltına alındı.

Operasyon doğrultusunda yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale el konuldu.

HÜDA KAYA'DAN AÇIKLAMA

HDP Milletvekili Hüda Kaya, sosyal medya hesabından "Bir süredir Çanakkale Bayramiç’e yerleşip tarım ve toprakla kendine düzen kurmaya çalışan oğlum @cihadebrari bu sabah Terörle Mücadele tarafından evinde gözaltına alındı" dedi.

Kaya, şu ifadeleri kullandı:

"Dosyada kısıtlılık olduğundan sebebini biz bilmiyoruz ama yandaş ve troller hızlıca harekete geçmişler çirkin saldırılarla ailemi hedef gösteriyorlar. Nice zulümlere boyun eğmemişiz soysuzlara mı eğileceğiz?"

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN