Trenle seyahat edenleri yakından ilgilendiriyor: Bilet alma sistemi değişti! TCDD resmen açıkladı

Trenle seyahat edenleri yakından ilgilendiriyor: Bilet alma sistemi değişti! TCDD resmen açıkladı

Türkiye genelindeki tren ağı, her gün on binlerce yolcuyu ağırlıyor. Bilet bulmakta zorlanan vatandaşlar, şikayetlerini son dönemde sık sık TCDD'ye iletiyordu. Bilet sistemiyle ilgili çalışma başlatan TCDD, yeni sisteme geçildiğini açıkladı. İşte, TCDD hızlı tren bilet alma ekranı...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından işletilen yüksek hızlı, ana hat ve konvansiyonel trenler için bilet satışı yapılan e-bilet mobil uygulama sisteminin yenilendiğini duyurdu.

hizli-tren-kac-km-yapiyor.jpg

GÜNDE 70 BİN YOLCU TAŞINIYOR

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, yüksek hızlı tren, ana hat ve bölgesel trenlerde günde yaklaşık 70 bin yolcuya bilet satışı yapıldığı, bu nedenle bilet satışı yapılan kanalların çeşitlendirilmesi ve hızlandırılması amacıyla bilişim dünyasındaki gelişmelerin yakından takip edildiği belirtildi.

Yenilenen platformun sadece bilet satışında kolaylık sağlamayacağı, kapasite yönetimine akıllı çözümler üreteceği, yolcu taşımacılığına yardımcı hizmetlerin de verilmesini sağlayacağı kaydedildi.

hizli-tren-bilet-alma.jpg

TCDD BİLET SATIN ALMA SİSTEMİ YENİLENDİ

Platformda vatandaşların gidecekleri yerde araç kiralama, otel rezervasyonları gibi ek hizmetleri de satın alabilmeleri için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Yenilenen platformun 21 Ocak 2023 tarihi itibarıyla devreye alındığı, bilet.tcdd.gov.tr internet sitesi ile iOS ve Android mobil uygulamalara sahip olduğu ve uygulamaların ücretsiz olarak indirilerek kullanılabileceği bildirildi.

TCDD HIZLI TREN BİLET ALMA SAYFASI

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN