Tüm vatandaşlar memur olacak, evlilikler 10 yılda bir yenilenecek! Böylesi hiç görülmedi... TBMM'de şaşırtan teklif

Tüm vatandaşlar memur olacak, evlilikler 10 yılda bir yenilenecek! Böylesi hiç görülmedi... TBMM'de şaşırtan teklif

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gönderilen en ilginç teklifler gündemde yer aldı. Birbirinden ilginç tekliflerin yer aldığı görülürken, tüm vatandaşlara memurluk tanınması dikkat çekti. Şaşırtan teklifler sosyal medyanın diline düştü. Teklifler arasında, Fenerbahçe bile var. İşte tüm detaylar...

TBMM Dilekçe Komisyonu'na gelen teklifler dikkatleri çekti. Dilek ve şikayetlerini ileten vatandaşların, 15 Mayıs - 22 Ağustos tarihleri arasında 1154 başvuru yaptığı gözlemlendi. Komisyona gelen dilekçelerin 909 tanesi erkekler tarafından, 245 tanesi ise kadınlar tarafından gönderildi.

TBMM'YE VERİLEN DİLEKÇELER

Dilekçe Komisyonuna yapılan başvurular çoğunlukla elektronik posta yardımıyla yapıldı. Yeni bir kanın ya da bir kanun değişikliği başvurulardan yararlı olanların örneği Cumhurbaşkanı'na gönderiliyor. TBMM'nin görev alanına girmeyen dilekçeler hakkında ise bir işlem yapılmıyor.

dgfkq5-w0aexmgg.jpg

FENERBAHÇE TALEBİ

Komisyona gelen ilginç talepler ise dikkatleri üzerine çekti. Konya'da yaşayan bir kişinin, 2 Haziran tarihinde Komisyona başvurmasıyla birlikte talebi ile Fenerbahçe'nin saha dizilişinin değişmesini talep etti. Talep edilen durumun, Komisyonun yetki ve görev alanın dışında olmadığını belirtti. Açıklamasında, talebe karşı bir işlem yapılmayacağı ifade edildi.

KİRACI VE EV SAHİBİ SORUNU

Başvurular arasında artış gösteren konut kiraları ve satış fiyatları yer aldı. Konuya dair çok sayıda talebin gelmesiyle birlikte piyasadaki fiyat artışlarına müdahale edilmesi talep ediliyor. Fahiş kira artışı nedeniyle artan talepler, kiracıları çıkaran ev sahiplerinin; elektrik, su ve doğal gaz aboneliklerinden 5 yıl men edilmesi isteniyor.

picture-10.jpg

EVLİLK 10 YILDA BİR YENİLENSİN

En dikkat çeken taleplerden birisi de evlilik üzerine yapıldı. Evliliklerin zaman içerisinde yıpranmaya sebep olması ve kaybetme korkusu nedeniyle, eşlerin birbirini daha dikkatli davranması amacıyla, her 10 yılda bir evliliklerin düşmesini talep etti. Her 10 yılda bir evlilikler tazelenecek ya da sorunsuz bir ayrılığın yaşanması için kanun değişikliği gündeme geldi.

İLGİNÇ DİLEKÇELER;

  • Bankacılık sektöründe çalışanlara yıpranma payı verilmesi,
  • Bedelli askerlik ücretinin düşürülmesi,
  • Uzaktan eğitim içeriğine AFAD eğitimlerinin eklenmesi,
  • Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 2022-2023 Spor Toto Sezonu Kadınlar 2. Ligi'nde şampiyon olan sporcuların takdir edilmesi,
  • Sanatçı Cem Yılmaz'ın Selçuk Üniversitesi'nde gösteri düzenlemesi,
  • İstanbul'un fethinin ulusal bayram ilan edilmesi,

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN