Twich'te kara para aklama iddiası

Twich'te kara para aklama iddiası

Twich ile ilgili iddialar devam ediyor. Twich Türkiye üzerinden kara para aklandığı iddialarını gündeme getiren Jahrein emniyete çağrıldı.

Canlı yayın organlarından Twich ile ilgili iddialar devam ediyor. Jahrein takma adı ile bilinen Ahmet Sonuç yayınlarında #TemizTwich kampanyasını başlattı. Türkiye üzerinden kara para aklandığı iddialarını yayınlarına taşıyan Jahrein, ifadesine başvurulmak üzere emniyete çağrıldı.

Duvar'ın haberine göre; Twitter'da Jahrein'in gözaltına alındığını, İbrahim Haskoloğlu attığı tweet ile duyurdu. Tweet'e cevap veren Jahrein, "Dosyaları ortaya ben çıkartmadım ama erişimimden ötürü daha çok insanın ulaşmasını sağladım. Bu sebepten ifademe başvurmak istediler. Yanlış anlaşılma olmasın" dedi.

Twich üzerinden sızdırılan evraklara dayandırılan iddialara göre, platformu kullanan birçok yayıncı ile iletişime geçen bazı kişiler, yapılan pazarlıkla düzenli olarak yayıncıya yüklü miktarda bağış yapıyor. Bu paranın büyük kısmını yayıncı başka bir kanaldan bağışçıya gönderiyor. İddialara göre bu yolla büyük miktarlarda kara para aklanıyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN