Back To Top
Uludağ tatilcilerin akınına uğradı

Uludağ tatilcilerin akınına uğradı

 - Son Güncelleme: 14.01.2018 Pazar 15:32
Uludağ tatilcilerin akınına uğradı
- A +

Beyaz cennet Uludağ hafta sonu tatilcilerin akınına uğradı. Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından gelen yerli ve yabancı turistler, kayak pistlerini doldurdu. Hafta sonunu Uludağ’da geçirmek isteyen vatandaşlar gönüllerince kayarak günün tadını çıkardılar ve bol bol hatıra fotoğraflar çektirdiler.

Uludağ hafta sonu doldu taştı. Kayak merkezlerinde kızaklara binen gençler, gönüllerince kaydılar. Birinci ve ikinci bölgedeki otellerde doluluk oranlarının yüzde 60’ın üzerinde bulunduğunu belirten Karinna Otel Operasyon Müdürü Harbi Türk, “Geçen yıl Kasım ayında yağdı kar. Hatta yeni yıla karlı girdik Uludağ’da. Bereketli başladık bu sezona. Önümüzdeki hafta sonu okullar yarı yıl tatiline giriyor. Meteorolojiden aldığımız bilgiye göre önümüzdeki günlerde kar bekliyoruz. Sömestrede doluluk oranının yüzde 80’i bulacağını tahmin ediyoruz. Günü birlik turistlerin Uludağ’a büyük ilgi göstermesi bizleri memnun ediyor" dedi.

18-01/14/uludag3.jpg

SÖMESTRDA DOLULUK ARTACAK

Sarıalan bölgesinde esnaflık yapan Ramazan Korkmaz, “Geçen yıl bugünlerde Uludağ’da kar daha fazla idi. Kar yağarsa daha iyi olacak. Gelen müşterilerimize elimizden gelen kolaylığı sağlıyoruz. Sömestrede doluluk oranının artacağını umuyoruz" şeklinde konuştu. Uludağ’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Kübra Çelik, Uludağ'ın çok güzel olduğunu söyleyerek, “Hemen hemen her sezon Uludağ geliyorum. Çok muhteşem bir yer. Bol bol kayak yapıyorum" dedi.

18-01/14/uludag1.jpg 

BURSA/DHA

 

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN