Back To Top
“Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor” Projesi mucitleri sertifikalarını aldı

“Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor” Projesi mucitleri sertifikalarını aldı

 - Son Güncelleme: 17.07.2018 Salı 11:46
“Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor” Projesi mucitleri sertifikalarını aldı
- A +

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği “Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor” Projesinin ilk grup eğitimleri tamamlanarak Minik Vecihilere sertifikaları verildi

 

SODES 2017 programı kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait “Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor” Projesi kapsamındaki Model Uçak Kursu ilk grup eğitimleri, proje kapsamında Antakya Özbuğday Ortaokulu bünyesinde kurulan Model Uçak Atölyesinde Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi desteği ile tamamlandı.

 

İlk grup öğrencilerin sertifikaları Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan tarafından verildi. Karahan, sertifika töreninden önce çocukların yaptığı uçakları uçurmalarını izledi.

 

Geleceğin mucitlerini oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, “Model Uçak Kursu ve akabinde verilecek Kodlama eğitimlerini çok önemsiyorum. Katılımınızdan ötürü öncelikle siz çok kıymetli öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İnşallah geleceğin Mucitleri olarak sizleri göreceğiz. Ayrıca projede emeği geçen tüm öğretmen ve idareci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Ayrıca katkılarından ve verdiği desteklerden dolayı Türk Hava Kurumu Antakya Şubesine teşekkür ediyorum” dedi.

HATAY/İHA

 

(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN