Asyalılar kişilik analizini bu testle yapıyor! Koltuk testiyle kişiliğinizi öğrenmeye hazır mısın?

Asyalılar kişilik analizini bu testle yapıyor! Koltuk testiyle kişiliğinizi öğrenmeye hazır mısın?

Kişilik analizi için farklı kültürlerde farklı testler uygulanıyor. Asya'da yaygın olarak kullanılan 'koltuk testi', sizin karakteriniz hakkında önemli ipuçları veriyor. Oturmak istediğiniz koltuk karakter özellikleriniz hakkında çarpıcı gerçeği anlatıyor. İşte, karakter analizi yapan koltuk testi...

Koltuk testi, son dönemde Asya halkı tarafından popüler halen gelen bir kişilik testi. Öyle ki Asyalılar yeni tanıştıkları insanı koltuk testiyle analiz ediyorlar.

Oturmak istediğiniz koltuğu seçin ve seçilen koltuğun yorumunu okuyarak kişiliğinizi öğrenin...

1) HEDEF KOLTUĞU

Bu koltuğu seçtiysen risk alabilen, gözü kara biri olduğun anlamına geliyor. Korkusuzca hareket edebilen ve hiçbir şeyden çekinmeyen bir yapın olsa da hedefin hep en iyisine ulaşmak olduğu için pişmanlık duymadan ilerleyebiliyorsun. İnsanların seni yargılamasından korkmuyor ve kendi bildiğin yolda her zaman hedefe doğru ilerliyorsun.

2) MANEVİ KOLTUK

Sen en zor insanı bile yumuşatıp çözebilecek kabiliyete sahip, kalbi sevgiyle kaplanmış iyilik ve merhamet yüklü bir insansın. Her sıkıntının üstesinden yüksek maneviyatınla ve sabrınla geliyor, bu durumdan asla şikayet etmiyorsun. Bu özelliğin seni bazen zor durumda bıraksa da sen doğruluktan asla vazgeçmeyecek donanıma sahipsin.

3) KAŞİF KOLTUĞU

Denemekten asla vazgeçmeyen, yeni keşifler ve icatlar oluşturmaktan zevk alan kâşif ruhlu bir insansın. Çoğu zaman bu özelliğinle seni Çelebi'ye benzetseler de ruhunun derinliklerinde tüm dünyayı kucaklamak isteyen bir çocuk olduğunu en iyi sen biliyorsun.

4) ÖZGÜVEN KOLTUĞU

Son derece eğlenceli ve hayattan zevk almasını çok iyi bilen bir kişiliğin var. Ancak 'her şeyin en kalitelisi olsun' düşüncen sebebiyle çoğu zaman çevrendekiler tarafından kendini beğenmiş ya da kibirli olarak addedilebiliyorsun. Her ne kadar bu düşünceleri bertaraf etmeye çalışsan da yüksek özgüvenli karakterin buna müsaade etmiyor.

5) DUYGULU KOLTUK

Öğrenmeye açık, hayatı her daim okul gibi gören ve genel olarak motivasyonu yüksek birisin. Aynı zamanda duygusal yapın sebebiyle bazen küçük kırgınlıkları içinde yaşayabiliyor ama asla belli etmiyorsun. Bu durum seni kimi zaman üzse de genel anlamda motivasyonunu kırmaya yetmiyor.

6) GEZGİN KOLTUĞU

Son derece enerjik ve hayat dolu bir kişiliğe sahipsin. Bu durum senin bulunduğun yerde sabit durmanı engelliyor. Sürekli farklı destinasyonlar görmek, yeni insanlar tanımak ve keşfedilmemiş coğrafyalara açılmak istiyorsun. Ruhuna iyi gelen en iyi şeyin bir dünya turuna çıkmak olduğunu söylememiz en doğrusu olacaktır.

7) HAYALPEREST KOLTUĞU

Tüm günü koltukta oturup kitap okuyarak ya da hayaller kurarak geçirebilecek potansiyele sahipsin. Hayalci yapın sana olmayacak duygular yaşatıyor fakat bu durum gerçek dünyaya döndüğünde seni hayli zorluyor. Rüya gibi bir hayat yaşamak istiyor, ancak bunun için çok da çaba sarf etmiyorsun.

8) İNATÇI KOLTUK

Kendinden ödün vermeyen ve inatçı kişiliğe sahipsin. Hayatta gerçekleştirdiğin her şey belki de bir inat sebebiyle seninle birlikte. Bu konuda keçiden farksızsın. Bazen bu inatçılığının seni yorduğunun farkına varıyor ancak baskın özelliğin sayesinde yine inatçılıkta ısrar ediyorsun.

9) BİLİM KOLTUĞU

Sen her şeyde bilimsel değerler arayan ve her şeyi bilime dayandıran bir kişiliğe sahipsin. Bazen bilimsel açıklama getiremediğin konular olsa da buna 'henüz bilim bu noktaya ulaşmadı ama yakında çözülecektir' yorumu getirebilen ender kişilerdensin. Ancak bu çevren tarafından çoğu zaman, işin içinden sıyrılmak için böyle biri olduğun söylentilerini getirebiliyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN