'Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi' dizisi seyircisiyle buluşuyor

Yazar Emrah Serbes'in romanından uyarlanan 'Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi' dizisinin devamı 'Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi' dizisinin yayın tarihi belli oldu. İlk kez 2010 yılında ekranlara gelen Behzat Ç., yenilenen kadrosuyla üçüncü kez 2022 Aralık ayında seyircisiyle buluşacak.

Yayınlandığı 2010-2013 yılları arasında büyük ilgi gören 'Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi' dizisi, 2019 yılında yeni bölümleriyle ekranlara gelmiş fakat oyuncular arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle devam etmemişti.

Behzat Ç. hikayesinin yazarı Emrah Serbes'in 2022 yılında kaleme aldığı 'Çekiç ve Gül' adlı romanı 'Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi' adıyla ekranlara gelecek ve Behzat Ç. dizisinin devamı niteliğinde olacak.

behzat-c-cekic-ve-gul-yeni-sezon-ne-zaman.jpg
Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç.) / 2022

ÇEKİÇ VE GÜL: BİR BEHZAT Ç. HİKAYESİ DİZİSİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

2022 Eylül ayında çekimleri tamamlanan 'Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi' dizisi, yeni bölümleriyle 6 Aralık 2022 Salı günü saat 12.00'de BluTV'de yayınlanacak.

10 bölüm olacak 'Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi' dizisi, ilk kez 2010 yılında ekranlara gelen 'Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi' dizisinin 5. sezonu olacak.

Hatırlanacağı üzere, 3. sezonuyla 2013 yılından sona eren Behzat Ç. dizisinin 4. sezonu 2019 yılında BluTV'de yayınlanmıştı.

Behzat Ç. dizisinin yeni sezon tarihini oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Instagram hesabından paylaştığı şu görselle duyurdu:

behzat-c-yeni-sezon-yeni-bolum-tarihi.jpg

ÇEKİÇ VE GÜL: BİR BEHZAT Ç. HİKAYESİ DİZİSİ NASIL VE NEREDEN İZLENİR?

'Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi' dizisinin 1. sezon 1. bölümü (Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi 5. sezon 106. bölümü), yerli dijital dizi-film platformu Blu TV'de 6 Aralık 2022 Salı gününden itibaren diziseverlerle buluşacak.

Dizinin yeni bölümleri her salı günü saat 12.00'de BluTV içerik kütüphanesine eklenecek.

Eski medya patronu Aydın Doğan'ın torunu olan Aydın Doğan Yalçındağ'ın sahibi olduğu BluTV'de; aylık üyelik ücreti 29,90 TL, yıllık üyelik ücreti 358,80 TL, yurt dışı üyeliği ise aylık 5.90 euro olarak belirlenmiş durumda. Herhangi bir taahhüdün istenmediği online platformda, 7 günlük ücretsiz deneme süresi bulunuyor.

ÇEKİÇ VE GÜL: BİR BEHZAT Ç. HİKAYESİ DİZİSİNİN AFİŞİ

behzat-c-cekic-ve-gul-afis.jpg

ÇEKİÇ VE GÜL: BİR BEHZAT Ç. HİKAYESİ DİZİSİ KONUSU NE?

Ankara Emniyeti'nin Cinayet Bürosu'nun aykırı başkomiseri Behzat Ç., öfkesinden yorgun düşmüş, yine hayalet gibi dolanıyor ortalıkta. Tabii Hayalet ile ve Akbaba ve Harun ile beraber... Bazen de Cinayet'in kızı Seher ile, Cinayet'in kedisi Gaspi ile beraber...

Sıvasız duvarlı gecekonduda, pavyonda, işkembecide, oto tamirhanesinde, dükkanda, şık bir ofiste, tekkede, Millet Bahçesi'nde, adliyede, hastanede, nezarethanede, mezarlıkta ve tabii sokaklarda, cinayetlerin ve nice cürümlerin izini sürüyor Behzat Ç.. Umutsuz, serkeş, pejmürde... Bazen de olanca dehşetine tezat, 'basit, tatlı ve hüzünlü' insan hikayelerinin içinde geziyor.

Emrah Serbes'in fenomen olan Behzat Ç.'si, 'Çekiç ve Gül'de bu defa öyküleriyle 'ortamlarda' kol geziyor.

behzat-c-cekic-ve-gul-kitap.jpg
'Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi' dizisi, Emrah Serbes'in 'Çekiç ve Gül' adlı romanından uyarlandı

ÇEKİÇ VE GÜL: BİR BEHZAT Ç. HİKAYESİ DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Ortaks Yapım şirketinin yapımcılığını üstlendiği, Ercan Uğur'un senaryosunu yazdığı, Devrim Yalçın'ın yönetmen koltuğunda yer aldığı, hikayesi Emrah Serbes'e ait 'Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi' dizisinin oyuncu kadrosunda; Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç.), İnanç Konukçu (Hayalet), Berkan Şal (Akbaba), Ege Aydan (Şevket Ç.), Ayça Eren (Şule Ç.), Güven Kıraç (Memduh Başgan), Gökçe Eyüboğlu (Belgin), Mehmet Ali Nuroğlu (Haluk), Burak Dakak (Ferdi), Esra Ronabar (Gizem), Evliya Akın, Özge Yağız, Derin Beşikçioğlu gibi isimler yer alıyor.

behzat-c-oyunculari-kimler.jpg
İnanç Konukçu (Hayalet), Berkan Şal (Akbaba), Fatih Artman (Harun), Eray Eserol (Tahsin Yılmaz), Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç.) / 2013

BEHZAT Ç. DİZİSİ NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Yazar Emrah Serbes'in 'Her Temas İz Bırakır' (2006), 'Son Hafriyat' (2008) ve 'Çekiç ve Gül' (2022) adlı polisiye romanlarından televizyona uyarlanan 'Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi' dizisinin ilk bölümü 19 Eylül 2010'da yayınlandı, 3 sezonun ardından 17 Mayıs 2013'te yayınlanan 96. bölüm ile sona erdi.

6 yılın ardından 25 Temmuz 2019 tarihinde 4. sezonuyla kaldığı yerden devam eden dizinin 5. sezonu ise 6 Aralık 2022 günü izleyicisiyle buluşacak.

BEHZAT Ç. DİZİSİ

1. sezon (38 bölüm) > 19 Eylül 2010 - 26 Haziran 2011
2. sezon (31 bölüm) > 13 Kasım 2011 - 17 Haziran 2012
3. sezon (27 bölüm) > 21 Eylül 2012 - 17 Mayıs 2013
4. sezon (9 bölüm) > 25 Temmuz 2019 - 19 Eylül 2019
5. sezon (10 bölüm) > 6 Aralık 2022 - 10 Ocak 2023

BEHZAT Ç. FİLMLERİ

2011 - Seni Kalbime Gömdüm
2013 - Ankara Yanıyor

BEHZAT Ç. KİTAPLARI

2006 - Her Temas İz Bırakır
2008 - Son Hafriyat
2022 - Çekiç ve Gül

behzat-c-film-oyunculari-kimler.jpg
Serenay Sarıkaya (Melisa), Nejat İşler (Ercüment Çözer), Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç.), Sanem Çelik (Ulrike) / Ankara Yanıyor - 2013

BEHZAT Ç. DİZİSİ NEREDE ÇEKİLDİ?

20. (İstanbul) ve 32. (Leyla ile Mecnun) bölümleri hariç, bütün bölümleri Ankara'da çekilen dizide Behzat Ç.'nin evi Gazi Mahallesi'nde yer alıyordu. 3. sezonun ardından evin yıkıldığını belirtelim.

Harun ve Eda'nın birbirlerine açıldığı ve ekibin buluşma noktalarından biri olan 'Kafes' adlı mekan, Atakule yakınlarında bulunan Botanik Parkı'nda yer alıyor.

Genel olarak Gazi Üniversitesi ve Gazi Mahallesi'nde çekilen dizinin; Eymir Gölü, Sakarya Caddesi ve Kurtuluş Parkı'nda birçok sahnesi bulunuyor.

'Hüseyin'in Yeri' olarak bilinen meyhane, Esat semtindeki Dörtyol'da bulunan Sokakbaşı Meyhanesi.

TELEVİZYON TARİHİNDE DEVİR AÇIP DEVİR KAPATAN DİZİ BEHZAT Ç.

İlk kez 2010 yılında Star TV'de ekranlara gelen 'Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi' dizisi, sürpriz sezon finalleriyle iz bırakarak 2013 yılında ekranlara veda etti. Yayınlandığı 3 yıl içerisinde televizyon tarihinin kült yapımları arasına giren Behzat Ç. dizisinin finali, televizyon eleştirmenleri tarafından "Bir devrin sonu" olarak değerlendirildi.

behzat-c-neden-yayindan-kaldirildi.jpg

Dizi, aradan geçen 6 yılın ardından 25 Temmuz 2019 tarihinde 4. sezon bölümleriyle kaldığı yerden devam etti. Bu kez dijital dizi-film platformu BluTV'de yayınlanan Behzat Ç., yine Ercan Mehmet Erdem'in senaristliği ve Serdar Akar'ın yönetmenliğinde 9 bölüm olarak yayınlandı.

19 Eylül 2019 günü 4. sezonunun final bölümü yayınlanan dizinin 5. sezonunun çekimlerinin 2020 yılının ilk aylarında yapılacağı duyuruldu. Fakat, iddialara göre Erdal Beşikçioğlu ile İnanç Konukçu'nun arasında yaşanan tartışma ve küslük nedeniyle çekimler iptal oldu. Blu TV de yeni sezon duyurusu ve tanıtımlarını yayından kaldırdı.

behzat-c-yeni-sezon-neden-iptal-oldu.jpg

BEHZAT Ç.'NİN SPIN-OFF DİZİSİ: SAYGI

'Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi' dizisinin yan türevi (spin-off) olan 'Saygı' dizisi, 2020 ve 2021 yılında izleyiciyle buluştu. 8'er bölümden oluşan 2 sezon olarak yayınlanan Saygı'nın senaryosunu, Behzat Ç. dizisinin ilk 4 sezonunda olduğu gibi Ercan Mehmet Erdem kaleme aldı.

Online dizi-film platformu BluTV'de yayınlanan Saygı dizisi, toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer'in yolu, onunla aynı amaç doğrultusunda hareket ettiklerine inandığı Helen ve Savaş adındaki iki idealist genç ile kesişmesini anlatıyor.

saygi-dizisi-konsuu-nedir.jpg
Miray Daner (Helen Altuğ Çözer), Nejat İşler (Ercüment Çözer), Boran Kuzum (Savaş Kaya) / 2020

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN