Bir Zamanlar Kıbrıs son bölümde Denktaş'ın mücahitleri Lefkoşa'ya giriyor!

Bir Zamanlar Kıbrıs son bölümde Denktaş'ın mücahitleri Lefkoşa'ya giriyor!

Kıbrıs Türk halkının yaşadığı baskı ve zulmü ekranlara taşıyan Bir Zamanlar Kıbrıs, geniş oyuncu kadrosuyla beğeni topluyor. KGB, Ankara'da Ayşe üzerinden Bereli'nin kimliğini deşifre edince Sovyetler ile İstihbarat arasında bir savaş başlar. İşte, yeni bölüm son fragman...

Bir Zamanlar Kıbrıs 7. yeni bölüm neler olacak, merak konusu oldu. Saldırılar ve zulümlerden kaçan, köylerinden göçe zorlanan Kıbrıs Türkü Lefkoşa'ya ulaşmaya başlamıştır. Şimdi erzak ve yatacak yer kıtlığı en büyük sıkıntıdır. Binlerce acılı insan Lefkoşa sokaklarında açlıkla, soğukla ve barınak sorunuyla mücadele halindedir.

BİR ZAMANLAR KIBRIS 7. BÖLÜM 1. FRAGMAN

7. YENİ BÖLÜM NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Diziseverlerin ilgiyle takip ettiği Bir Zamanlar Kıbrıs'ın 7. bölümü, 20 Mayıs 2021 Perşembe günü saat 21.00'de TRT 1'de ekranlara gelecek. Ancak daha öncesinde saat 20.00'de son bölümün özetinin yayınlanacağını belirtelim. Bir Zamanlar Kıbrıs tüm bölümler izlemek için ücretsiz TRT'nin dijital platformunu ziyaret etmek mümkün.

Bir Zamanlar Kıbrıs son bölümde neler oldu, göz atalım: Rauf Denktaş ve Ankaralı, Makaryos'un gasp ettiği yiyecek stoğunu ele geçirmek için riskli bir plan kurar. Kemal ve Derviş ise Bereli'ye suikast düzenleyenin Samson olduğunu öğrenir. Samson, Türk tarafında sıkışıp kalmıştır. Kemal, elindeki telsizle Samson ile bağlantı kurar. Şimdi Kemal-Samson arasında Kemal'in yönettiği bir kedi-fare oyunu başlar.

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Bir Zamanlar Kıbrıs 7. bölüm özeti: Rauf, Kemal, Ankaralı ve Mücahitlerin gayretleri ile Makarios ve Sampson'un planlarını boşa çıkartır. Rauf Denktaş, Dr. Fazıl Küçük ile birlikte Kıbrıs Türklerinin ileri gelenlerini bir masada toplar. İki lider yeni bir devlet yapılanmasının temellerini atmaktadır.

KGB, Bereli meselesinin çözümsüzlüğe girmesi ile Şef ve Efsane'ye suikast düzenler. Ankara'da işler yolunda gitmezken Lefkoşa'nın Rum tarafında kaçak hayatı süren İnci, özgürlüğe çok yakındır.

Denktaş'ın mücahitler ve Ankaralı ile birlikte yeni bir planı vardır. Kemal bu plana abluka altındaki Lefkoşa'da imkansızlıklarla yaptığı havan topları ile destek verir. Makarios hükümetinin gasp ettiği Buzhane'ye düzenlenen baskında zulüm altındaki halk bir olur ve büyük bir zafere doğru yolculuk başlar.

BİR ZAMANLAR KIBRIS 7. BÖLÜM 2. FRAGMAN

BİR ZAMANLAR KIBRIS KONUSU NEDİR?

1963, Kıbrıs'ta Türkler ve Rumlar yan yana sorunsuzca yaşamaktadır. Adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs'ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye'den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa'da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN