Devlet öğrencilere karne hediyesi dağıtacak! Belgesiyle gelen 5.104 TL ödeme alacak: Başvurular başlıyor

Devlet öğrencilere karne hediyesi dağıtacak! Belgesiyle gelen 5.104 TL ödeme alacak: Başvurular başlıyor

Devlet, takdir veya teşekkür belgesi alan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bir karne hediyesi olarak başarı teşvik programı ödemesi yapacak. Bu program kapsamında öğrencilere 5.104 TL ödeme yapılacak. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin heyecanla beklediği karne günü yaklaşırken, aynı zamanda başarı teşvik ödemeleri de öğrenciler ve veliler arasında merak konusu haline geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan başarı teşvik programı kapsamında, başarılı olan öğrencilere ödemeler yapılacağı biliniyordu. Bu ödemelerle ilgili detaylar ise dönem sonuna yaklaşırken ortaya çıktı.

ÖDEME TUTARI 5.104 TL

2

Başarı teşvik programı, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı devlet okullarında eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsamaktadır. Öğrencilerin bu programdan faydalanabilmeleri için başarılı olmaları gerekmektedir. Ödeme tutarı, asgari ücretin yüzde 60'ı olarak belirlenmiş olup, ocak ayında asgari ücretin artmasıyla birlikte 5.104 TL'ye yükselmiştir.

Başarı teşvik programı ödemelerine ilişkin resmi bir açıklama henüz yapılmamıştır. Ancak ödemelerin, sosyal yardımdan faydalanan ailelerin başarılı çocuklarına yapılacağı daha önce bildirilmişti. Ayrıca, üniversitede okuyan çocukları olan ailelerin de bu programa başvurması halinde yılda iki kez yol parası desteği alabileceği ifade edilmiştir. Programa başvurup başvurulmaması gerektiği konusu ise henüz netlik kazanmamıştır.

Öğrencilerin hem karne heyecanı hem de başarı teşvik programı ödemeleri heyecanıyla dolu bir döneme girmiş bulunmaktadır. Resmi açıklamanın yapılmasıyla birlikte öğrenciler ve veliler detayları öğrenebilecek ve başvuru sürecine ilişkin bilgilere erişebileceklerdir.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN