Back To Top
‘Evrenin Nabzı’nı İstanbul’da tuttu

‘Evrenin Nabzı’nı İstanbul’da tuttu

 - Son Güncelleme: 12.01.2019 Cumartesi 11:53
‘Evrenin Nabzı’nı İstanbul’da tuttu
- A +

Heykeltıraş Maria Kılıçlıoğlu’nun ‘Evrenin Nabzı’ retrospektif sergisi, İş Sanat Kibele Galerisi’nde ziyarete açıldı. Taş, balmumu ve bronz kullanarak ürettiği heykelleriyle ürettiği özgün eserlerle adını duyuran Kılıçoğlu son projesiyle de, düşlerin dünyasında bir yolculuğa kapı aralıyor.

Heykeltıraş Maria Kılıçlıoğlu’nun ‘Evrenin Nabzı’ retrospektif sergisi, İş Sanat Kibele Galerisi’nde açıldı. 23 Şubat’a kadar devam edecek sergi, sanatseverleri düşlerin dünyasına bir yolculuğa davet ediyor.

19-01/12/1.jpg

Doğu Avrupalı ünlü Bulgar heykeltıraş Dimitir Dimov’un kızı olarak dünyaya gelen sanatçı, dört yaşına geldiğinde babasının heykel atölyesine gitmeye başladı. Oyuncakları heykel hamuru, balmumu, bronz olan Kılıçlıoğlu, üç boyutlu nesne üretmeyi küçük yaştan itibaren deneyimledi. Eğitim sebebiyle Batı’ya dönük yüzünü yıllar içinde Mezopotamya’ya çeviren Kılıçoğlu, sanat yaşamında yeni arayışlara yöneldi. İlk çalışmaları olan Ana, Şeytan, Melek, Öpücük gibi eserler sanatçının form arayışını temsil ediyordu. Taş, balmumu ve bronz kullanarak ürettiği heykelleri ile Helenistik tarzda çok sayıda esere imza attı. Kılıçlıoğlu, sürrealist ve fantastik öğeler kullanarak eserler üretiyor. 

19-01/12/2.jpg

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN