12.02.2020  23:39

Londra metrosunun "İstasyon Kavgası" ödül kazandırdı

Londra metrosunda iki farenin kavga ederken çekilen fotoğrafı, Doğa Tarihi Müzesi tarafından yapılan Yılın Yaban Hayatı Fotoğrafçısı yarışmasında birinci oldu. Fotoğrafçı Sam Rowley tarafından çekilen 'İstasyon kavgası' isimli fotoğraf, halkın oylarıyla seçildi.

+
-

Boş bir metro platformunda birkaç kırıntı için kavga eden iki farenin görüntüsü, yaban hayatı fotoğrafçılığının prestijli "halk oylaması" ödülünü kazandı. Fotoğraf, bir gece vakti Londra metrosu platformunda iki siyah farenin bir yolcunun yere düşürdüğü yiyecek kırıntısı için kavga ettiğini gören Sam Rowley tarafından çekildi.

KAVGA BİR SANİYE SÜRDÜ

28 bin oy alan fotoğraf, LUMIX Halkın Seçimi Yılın Yaban Hayatı Fotoğrafçısı Ödülünü kazandı. Yarışmada, uluslararası üne sahip Yılın Yaban Hayatı Fotoğrafı ödülü için bir önceki yıl aday gösterilen ancak kazanamayan fotoğraflar oylamaya sunuluyor.
Rowley'nin "İstasyon Kavgası" fotoğrafı, finale kalan diğer 24 fotoğrafla birlikte 31 Mayıs'a kadar Londra Doğal Tarih Müzesi'nde sergilenecek.

 

GÜNÜN VİDEOSU

Açız aç.. Açlıktan ölelim mi?

Çin yönetiminin soykırım politikaları uyguladığı Doğu Türkistan''da bulunan Gulca kentinde, Uygur Türkleri adeta açlığa terk edildi. Koronavirüs nedeniyle karantina uygulanan şehirde bir Uygur Türkü baba ''''Açız, açız! Açlıktan ölelim mi?'''' diyerek isyan etti...

DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanlığından İdlib açıklaması
Cinayette sır perdesi aralandı
İşveç'ten Konya'ya acı son
İBB Başkanı İmamoğlu, kampa girdi
Kuvvetli yağış uyarısı
Kocaeli'de torbacılara darbe
KKTC'de 'koronavirüs' alarmı