Miraç Kandili resimli mesajları ve sözleri

Miraç Kandili resimli mesajları ve sözleri

Anlamlı, hadisli, manalı kandil mesajları, ilgiyle takip ediliyor. Koronavirüs salgınının devam etmesi dolayısıyla yakın temastan kaçınan vatandaşlar, en güzel Miraç Kandili mesajlarını Whatsapp, SMS, Facebook, Instagram, Twitter aracılığıyla sevdikleriyle paylaşıyor. İşte, resimli Miraç Kandili mesajları...

İslam alemi için kutsal kabul edilen üç aylar idrak ediliyor. Miraç Kandili her sene Recep ayının 27. gecesi kutlanıyor. Hz. Muhammed'in göğe yükseldiği gece olan Miraç Kandili'ni ibadet ve dualar geçirmek, mütedeyyin vatandaşlar için önem arz ediyor. Bu yıl bu özel gece, 27 Şubat 2022 Pazar günü eda ediliyor.

RESİMLİ MİRAÇ KANDİLİ MESAJLARI

* Kul dediğin sabretmeli ki ersin kemale, iyi değilim demek ne haddimize. Şükürler olsun her halimize...

* Ey insanların Rabbi! Rahatsızlığı gider! Şifa veren sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki ardında hiç hastalık izi bırakmasın. (Hadis-i Şerif) Rabbim sen Şafi isminin hürmetine ümmet-i Muhammed'i sağlıktan ayırma.

* Yüreği güzel insanları yolumuzdan, sabrı ve şükrü dilimizden, sağlık ve sıhhati bedenimizden... Ve hayırlı olan ne varsa bizden ve sevdiklerimizden eksik etme.

604739e786b24707b471c554.jpg

* Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız, o emanet Allah'ın kitabı Kur'an'dır. (Hz. Muhammed) Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

* Ya Rabbim! Senden Şafi isminle sağlık, sıhhat ve afiyet diliyoruz. Ülkemizi, milletimizi her türlü musibetten, hastalıktan, felaketten koru.

* Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun... Kandiliniz mübarek olsun!

mirac-kandili-mesajlari-4-1554184248.jpg

* Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısını naip et bize Allah'ım... Hayırlı kandiller.

* Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Miraç Kandiliniz kutlu olsun.

* Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

0320201500479208027.jpg

* Miraç Kandilimiz siz ve sevdikleriniz için mübarek olsun. Dualarınızda unutulmama dileğiyle.

* Leyle-i Miraç, ikinci bir Leyle-i Kadir hükmündedir. Bu gece mümkün oldukça çalışmakla kazanç birden bine çıkar.

* Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun. (Enbiyâ Suresi 35. Ayet)

mirac-kandili-mesajlari-3-1554180131.jpg

* Andolsun, Biz, bu Kur'an'da insanlar için her türlü misali değişik şekillerde açıkladık. Fakat insan (onları anlamadan) tartışmaya çok düşkündür. (Kehf, 18/54)

* Rabbimiz buyurdu ki: Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak hayır ile de şer ile de deniyoruz. Ancak bize döndürüleceksiniz.

* Rabbim;
Seni zikredenlerden,
Sıkıntılara sabredenlerden,
Sana şükredenlerden eyle
Gecenizin akıbeti hayr olsun.

0320201459039203167.jpg

AYETLİ HADİSLİ KANDİL MESAJLARI

* Allah'ım... Nasıl ki efendimize en sıkıntılı zamanında Miraç ile moral verdin, ümmetinin içine düştüğü şu sıkıntılı zamanlarda bir moral ver... Büyüklüğünle muamele et Ve hepimizi bağışla...

* Ey Rabbim Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Hayırlı Kandiller!

* Rabbim Cuma'yı nurlandırdığı gibi gönlünüzü de nurlandırsın. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

mirac-kandili-mesajlari-1-1554183266.jpg

* Dua aşktır, dua huzurdur, dua umuttur. Hayırlı huzurlu umutlu aşk dolu Miraç Kandiliniz mübarek olsun...

* Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.

* Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Miraç kandilin mübarek olsun...

mirac-kandili-mesajlari-2-1554184239.jpg

* Rabbim… Bizleri yoklukla, sıkıntıyla, hastalıkla ve sevdiklerimizle imtihan etme...

* Selam ve dua ile... Rasulullah (SAV) şöyle buyurdular: Üzerine güneşin doğduğu en hayırlı gündür.

* Ya Rabbi! Birlik ve beraberliğimizi, sabır ve metanetimizi artır! Acılarımızı dindir, umudumuzu zafere eriştir! Amin...! Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

mirac-kandiliresim3.jpg

* Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

* Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların sizleri sırılsıklam etmesi dileğiyle... Kandiliniz mübarek olsun!

* Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Kandiliniz mübarek olsun.

resized-902fa-3cfb7c89mirackandili.jpg

* Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği; mutlu, umutlu ve sevgi dolu günlere, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere... Kandiliniz mübarek olsun.

* Ey Rabbim! Bu gece şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa nasiplenmeyi kısmet eyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun!

* Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.

0320201458539203929.jpg

EN ANLAMLI MİRAÇ KANDİLİ SÖZLERİ

* Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

* Rabbim sen affedicisin, affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri mübarek Miraç kandili hatırına affı mağfiret eyle. Amin! Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

* Allah'ım! Lütfundan bize rızk ver, bizi rızkından mahrum etme, bize verdiğin rızıkları bizim için bereketli yap, mübarek Miraç Kandili'nde katında bulunan nimetlere rağbetimizi arttır ve bizi gönül zengini eyle... Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

0320201459039203167-001.jpg

* Miraç Kandiliniz mübarek olsun. Gününüz maddi ve manevi anlamda aydınlık, gönlünüz hoş olsun. Sizi kedere, üzüntüye sevk edecek ne kadar olumsuzluklar varsa sizden her daim uzak olsun. Allah sonumuzu hayretsin. Kurtuluşa erenlerden eylesin.

* Onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken Allah'ı anarlar. Göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. 'Rabbimiz! Bunu boş yere yaratmadın, seni eksikliklerden uzak tutarız. Bizi ateş azabından koru' derler. Âl-i imrân, 3/191Amin Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

* Allah'ım, 'kin, kibir ve kim ne der' hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Amin. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

mirac-kandili-mesajlari-6.jpg

* Ömrümüzün hikayesini yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbim, gönlünüzden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Amin, hayırlı kandiller dilerim

* Sevaplar içinde cuma günü ve gecesinde yapılandan daha kıymetlisi, günahlar içinde de, cuma günü ve gecesinde işlenilenden daha kötüsü yoktur. (Ramuz) Cuma günü günah işlemeden geçerse, diğer günler de selametle geçer. (İ. Gazali)

* Allah'ım dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

mirac-kandili-mesajlari-5-1554183297.jpg

* Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.

* Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

* İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle... Kandilinizi en içten dileklerimle kutlarım.

0320201459399200355.jpg

EN ÇOK PAYLAŞILAN KANDİL MESAJLARI

* Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere...

* Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah'a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili mübarek olsun.

* Olmak istediğin yeri hayal et...
Ruhundaki melodiyi dinle...
Kalbini ferah tut.
Olumsuz olan her şeyi aklından sil.
Unutma hayat bir sınavdır.
İyi bir öğrenci olmaktan asla vazgeçme
Allah var, gam yok.

0320201500049204544.jpg

* 'Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem' diyen Sevgilinin (SAV) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duasıyla... Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

* Her geceye bir sabah veren elbette her sabaha bir umut verir...
Her dile dua etme kabiliyeti veren elbette o duayı kabul etme iradesini gösterir...
Rabbim dilimizi duasız, dualarımızı cevapsız bırakmasın...

* Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarım Allah'a emanet olun. Güzel kandiller...

0320201459269208901.jpg

* De ki: Ey insanlar! Muhakkak ki size, Rabbinizden hak gelmiştir. Her kim (hakka uyarak) hidayet bulursa kendi lehine hidayet bulmuştur. Kim de (haktan yüz çevirerek) sapıtırsa kendi aleyhine sapıtmıştır. Ben sizin üzerinize bir vekil de değilim. (10/Yûnus, 108)

* Allah, merhametli olanlara rahmetle muamele eder. Öyleyse, sizler yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semada bulunan da size merhamet etsin... Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

* Allahım, aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Miraç Kandiliniz mübarek olsun, amin!

mirac-kandili-mesajlari-2-1554183276.jpg

0320201500049204544-001.jpg

mirac-kandili-mesajlari-2-1554184239-001.jpg

mirac-kandili-mesajlari-3-1554184208.jpg

604739eb86b24707b471c556.jpg

mirac-kandiliresim5.jpg

mirac-kandili-mesajlari-2-1554180120.jpg

mirac-kandili-mesajlari.jpg

mirac-kandiliresim1-001.jpg

mirac-kandili-mesajlari-8-1554183319.jpg

0320201459519209974.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN